Bursa Atatürk Stadyumu 'Millet Bahçesi' olacak
Bursa tarihinde ayrı bir önemi bulunan Bursa Atatürk Stadyumu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı doğrultusunda,"Millet Bahçesi" olacak.
BURSA , 25 Mayıs 2018 Cuma, 11:33
Bursa Atatürk Stadyumu 'Millet Bahçesi' olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı doğrultusunda, Bursa, Eskişehir, Trabzon, Gaziantep, Konya, Samsun ve Ordu'da eski statların bulunduğu alanlar, "Millet Bahçesi" olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önceki gün TRT canlı yayınında, dün ise Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Seçim Beyannamesi ve Aday Tanıtım Toplantısı'nda "Bazı illerimizde 'Millet Bahçeleri' kuracağız." sözlerinin ardından gözler ülke genelindeki eski statlara çevrildi.

Birçok kentte yeni statların yapılmasının ardından atıl durumda kalan eski statlara belediyeler tarafından "Millet Bahçeleri'' kurulacak.

"Millet Bahçesi" oluşturulacak bazı iller şöyle:

Bursa Atatürk Stadı Yapımı için 1926 yılında Atatürk'ün bizzat kendisinin bin lira bağışta bulunması, hem 1948 yılından bu yana resmi törenlere hem de Bursaspor'un şampiyonluk başta olmak üzere elde ettiği birçok başarıya ev sahipliği yapması nedeniyle Bursa tarihinde ayrı bir önemi bulunan BursaAtatürk Stadyumu, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 45 bin kişilik yeni stadın tamamlanmasının ardından 2017 yılının başlarında yıkıldı. Eski stattaki 50 bin metrekarelik alan, aynı yılın ikinci yarısından itibaren gerçekleştirilen düzenleme ve yeşillendirme çalışmalarıyla park haline getirildi.

Çevre düzenlemeleri ve yeşillendirme çalışmalarının tamamlanmasının ardından söz konusu eski stadyum "Millet Bahçesi'' olarak Bursalılara hizmet vermeye devam edecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR