Bursa Avrupa'nın sağlık üssü olacak
AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, Bursa’daki sağlık yatırımlarını yerinde inceledi.
BURSA , 09 Ocak 2014 Perşembe, 16:53
Bursa Avrupa'nın sağlık üssü olacak

Öztürk, İl Sağlık Müdürü Özcan Akan ile beraber Beşevler Mahallesi’nde Karafatma mevkiinde 9881 metre karelik arsa üzerine yapılmakta olan 50 ünitelik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi inşaatını yerinde inceledi.  İnşaat hakkında bilgi alan Öztürk, yapılan sağlık merkezinin Nilüfer ilçesinde büyük bir eksikliği gidereceğini belirtti.

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, hükümet olarak sağlık yatırımlarına büyük önem verdiklerini bu kapsamda her türlü çalışmaya da imza attıklarını belirterek, ''Bursa, Türkiye ve Avrupa'nın sağlık üssü olacak diyerek yola çıktık. Geldiğimiz noktada Orhaneli Devlet Hastanesi, Mudanya Devlet Hastanesi ve Keles Devlet Hastanesi gibi birçok hastaneyi ilçelerde vatandaşlarımızın hizmetine açtık. Bunun yanında diğer ilçelerimizdeki hastane yatırımlarımız bütün hızıyla devam etmektedir” dedi.

Çekirge'de Milli Savunma Bakanlığı’na tahsisli araziye de hastane yapılacağını belirten Öztürk, Bursa Entegre Sağlık Kampüsü için görüşmelerin tamamlandığını ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndan onay yazısı beklendiğini, bunların yanında Bursa Entegre Sağlık Tesisi’nin devlet, doğumevi ve çocuk hastanelerinden oluşacağını dile getirdi.  Öztürk, “Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin kampüsüne yapılacak Kalp Merkezi ihale aşamasında. Yüksek İhtisas'ın taşınmasıyla, Yıldırım ilçemize yapılacak olan Yıldırım Devlet Hastanesi'nin projesi mevcut olup, ihalesi gerçekleştirilecektir. Şehir hastanesi ve diğer hastane projelerimizin tamamlanmasıyla Bursalı hemşerilerimize en modern sağlık hizmetini ulaştırmış olacağız" diye konuştu.

Ak Parti İktidarlarında sağlıkta görülmemiş bir dönüşüm yaşandığını dile getiren Öztürk, sağlık hizmetlerinin bütçe payının oldukça yüksek olduğunu belirtti. Öztürk, “2014 yılı bütçesinde eğitimden sonra en büyük payı sağlığa verdik ve 75 milyar lira ayırdık. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturunu, kurulduğumuz günden beri benimsedik. Yaptığımız çalışmalarla 2002 yılında yüzde 39 olan sağlık hizmetlerinden memnuniyet oranını yüzde 70’lerin üzerine taşıdık” dedi.

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR