Bursa beyaza büründü
Bursa, soğuk hava dalgasının etkisiyle güne kar yağışıyla başladı. Mudanya yolunda kar yağışı sebebiyle trafik durma noktasına geldi.
BURSA , 01 Mart 2018 Perşembe, 09:19
Bursa beyaza büründü

Bursa şehir merkezinde ve ilçelerinde sabah saatlerinde başlayan ve kısa sürede etkili olan kar yağışı sonucu binaların çatıları ve ağaçlar beyaza büründü. Bursa - Mudanya yolunda ise etkili olan kar yağışı sonucu trafik durma noktasına geldi. Hava sıcaklığının eksi 2'ye kadar düşmesiyle zaman zaman buzlanmalar yaşandı.

Küçük çocuklar ise soğuk havaya aldırış etmeden yağan karın tadını çıkarmak için sokağa çıktı.Bursa'da termometreler sıfırın altında 2 dereceyi gösterirken kış turizminin merkezi olan Uludağ'da sıcaklık sıfırın altında 12 dereceye kadar düştü. Uludağ'da gece boyu etkili olan kar yağışı sonucu dün 171 cm olarak ölçülen kar kalınlığı 190 cm'ye ulaştı.

BÜYÜKORHAN BEYAZA BÜRÜNDÜ

Bursa'nın rakımı en yüksek ilçelerinden olan Büyükorhan'da kar yağışı sebebiyle ilçe merkezi beyaza büründü. İlçenin yüksek kesimlerinde kar kalınlığının 10 santimetreyi bulduğu, yağışa hazırlıksız yakalanan vatandaşların zor anlar yaşadığı bildirildi.

Büyükorhan'da yağış sebebiyle ulaşımda aksamalar yaşanırken, araçlar da ilerlemekte güçlük çekti. Sıcaklığın eksilere düşmesiyle yollar buz pistine döndü. Etkili kar yağışının ardından ilçede kartpostallık görüntüler de ortaya çıktı.
Belediye ekipleri ise kar küreme ve tuzlama işlemlerine devam ediyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR