Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nde gergin dakikalar
Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Özlüce’deki Ahmet Taner Kışlalı Bulvarı’nın isminin Özlüce Bulvarı olarak değiştirilmesi üzerine CHP'li üyeler meclisi terk etti.
GÜNDEM , 19 Aralık 2013 Perşembe, 17:05
Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nde gergin dakikalar

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin bugün yapılan meclis toplantısına Özlüce’deki Ahmet Taner Kışlalı Bulvarı’nın isminin değiştirilmesi damga vurdu.

Nilüfer Belediye Başkan Vekili Turgay Erdem, bu bulvarın isminde hassas olduklarını belirterek, gerekirse o bölgede bir anket yapılması gerektiğini söyledi. Bu talebin ilçe meclisinde reddedildiğine dikkat çeken Erdem, kararın ilçe meclisine bırakılması gerektiğini söyledi.

CHP’li meclis üyelerinin tüm çabalarına rağmen AK Parti grubu bulvarın adını değiştirmekte kararlı bir tutum sergiledi, AK Parti Grup Sözcüsü Celal Demir, bu kararın siyasi bir karar olmadığını belirterek, o bölgedeki mahalle halkının ve muhtarın talebi olduğunu kaydetti.

AK Parti’li üyelerin oylarıyla oy çokluğu ile geçti. Maddeye CHP grubu ret oyu verirken, MHP grubu ise çekimser kaldı. Bu maddenin ardından diğer maddelerin görüşmeleri devam ederken, CHP’li üyeler bu kararın tekrar gözden geçirilmesini ve komisyona geri çekilmesini istedi. Ancak AK Parti Grup Sözcüsü Celal Demir, kararın siyasi olmadığını yineleyerek geri çekilmeyeceğini bildirdi. Bunun üzerine CHP grubu, Grup Sözcüsü Osman Ayradilli dışında oturumu terk etti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR