Bursa'da 20 işyerinin kaçak bölümleri yıkıldı
Uludağ Üniversitesi kampüsünün bulunduğu Görükle'de 20 kafeterya ve restoranın kaçak bölümleri Nilüfer Belediyesi ekiplerince yerle bir edildi.
BURSA , 08 Ocak 2014 Çarşamba, 16:35
Bursa'da 20 işyerinin kaçak bölümleri yıkıldı

Nilüfer Belediyesi Görükle Atatürk Caddesi üzerindeki işletmelere çeki düzen getiriyor. İşletmelerin ön cephelerinin gelişi güzel dizayn edilmesi ve kullanım alanlarının dışına çıkılması Nilüfer Belediyesi’ni harekete geçirdi. Hazırlanan örnek projeyle işletmelerin ön cephelerinde sağlıklaştırma çalışmaları yapılması konusunda esnafa uyarılarda bulunan Nilüfer Belediyesi, ayrıca kullanım alanlarındaki ihlalleri de göz önünde bulundurarak bölgede yayaların daha rahat hareket etmeleri sağlamak için adım attı.

Esnaf ve işletme sahipleriyle defalarca bir araya gelen Nilüfer Belediyesi ilgili ekipleri, Nilüfer Belediye Meclisi’nin 08.05.2013 tarih ve 420 sayılı kararı doğrultusunda idari yaptırım uyguladı.
İşletmelere daha önce tebligat gönderen Nilüfer Belediyesi, uyarılara kulak asmayan Atatürk Caddesi üzerindeki 20’ye yakın işletmeyi yerle bir etti. Sabah saatlerinde başlayan yıkımlar sırasında geniş güvenlik önlemleri alınırken, esnafın içeride bulunan eşya ve malzemeleri ekipler tarafından dışarıya çıkartılarak zarar görmeleri engellendi.

Yıkımlar sırasında herhangi bir olumsuz olay yaşanmazken, projeyi uygulamak üzere harekete geçen işletmelerde çalışmalarını bir an önce tamamlamaları yönünde uyarıldı.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR