Bursa'da aile dramı! "Çocuklarım için..."
Bir senedir iş arayan 5 çocuklu Nazım Kayaalp, okula giden çocuklarına parama verememenin yanı sıra onların karnını doyurmak için çöpten ekmek topladığını söyledi.
BURSA , 27 Haziran 2015 Cumartesi, 11:04
Bursa'da aile dramı! "Çocuklarım için..."
Terörden kaçıp 2000 yılında Bursa’ya yerleşen Nazım Kayaalp, odun deposunda çalışmaya başladı. Doğalgazın yaygınlaşmasıyla odun satışları azalınca Nazım Kayaalp’in işsizlik serüveni de başladı.

Simit satmak için bir kendine bir araba yaptırdığını ifade eden Kayaalp, "Kaymakamlığa başvurmama rağmen satış için yer verilmedi. Daha sonra belediyede temizlik personeli olarak işe girdim. Ancak bu sefer de kadrolar değişince işten çıkarıldım. 1 senedir işsizim. İş arıyorum ama yok. Ne yapacağımı bilmiyorum" dedi.

Altıncı sınıfa giden kızını maddi sıkıntıdan dolayı okuldan almak zorunda kaldığını ve diğer çocuklarına da harçlık veremediğini ifade eden Kayaalp, "Çocuklar her gün okula giderken ağlıyor. 5-6 bin lira borcum var. Artık bakkal ekmek dahi vermiyor. Çöpten ekmek topladığım zamanlar oluyor. Ben kendim için istemiyorum. Çocuklarımın geleceği için istiyorum. Ben sadece iş istiyorum" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR