Bursa'da bugün hava nasıl olacak?
Bursa'da soğuk özellikle sabah saatlerinde etkisini hissettirirken gün içerisinde termometreler en yüksek 7 derece olarak ölçülecek.
BURSA , 02 Ocak 2020 Perşembe, 09:15
Bursa'da bugün hava nasıl olacak?

Meteoroloji'den alınan bilgilere göre Bursa'da bugün gökyüzü çok bulutlu olacak.

Herhangi bir yağışın beklenmediğini bildiren yetkililer, hava sıcaklığının gün içerisinde öğle saatlerinde en yüksek 7 derece olacağını belirtti.

Rüzgar hızının 39 km/sa olacağı belirtilen Bursa'da yarın sıcaklık gece saatlerinden itibaren ise 3 dereceye kadar gerileyecek.

Bursa yarın sabah ise buz kesecek. Hava sıcaklığının en düşük 0 dereceyi göreceği Cuma sabahının ardından gün içerisinde termometreler yeniden 8 dereceye kadar yükselecek.

Bursa'da hafta sonunun ilk günü ise yağmur bekleniyor. Yer yer bazı bölgelerde hafif şekilde etkili olacak yağışın Pazar günü ise yerini güneşe bırakması tahmin ediliyor.

İŞTE BURSA'DA BUGÜN SAATLİK HAVA DURUMU RAPORU

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU RAPORU

YURTTA DURUM

Yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güneyi, Güneydoğu Anadolu ile İstanbul, Kocaeli, Balıkesir, Muğla, Antalya, Amasya, Tokat, Ağrı, Iğdır çevreleri ile bu sabah ilk saatlerde İç Anadolu'nun güney ve doğusu ve Afyonkarahisar çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun güneyi, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İstanbul, Kocaeli, Balıkesir, Afyonkarahisar, Tokat, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı mevsim normalleri civarında seyredecek.

Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, doğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kıyı Ege'de kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esecek. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ilk saatlerde güney ilçeleri hafif kar yağışlı 5

İstanbul: Çok bulutlu ve aralıklı yağmur yer yer karla karışık yağmurlu 7

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu 11

Adana: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 13

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 14

Samsun: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 8

Trabzon: Çok bulutlu ve yağmurlu 9

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu -1

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu 7

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR