Bursa'da büyük bir facianın eşiğinden dönüldü...
Bursa’nın İnegöl İlçesi’nde, Kafkas Kültür Derneği binasının girişindeki kutudaki doğalgaz vanası yerinden çıktı. Çevrdekiler paniğe kapılırken, kısa sürede olay yerine gelen İNGAZ görevlileri müdahale ederek gaz kaçağını 10 dakika sonra önledi.
BURSA , 28 Nisan 2014 Pazartesi, 11:42
Bursa'da büyük bir facianın eşiğinden dönüldü...

İnegöl Park Caddesi Endüstri Meslek Lisesi karşısında bulunan Kafkas Folklor ve Kültür Derneği binasının doğalgaz vanası, bilinmeyen bir nedenden dolayı yerinden çıktı. Binaya gelen gaz, dışarı sızmaya başladı. Gazın sesini fark eden görevliler, patlama riski nedeni ile dernek binasında bulunanları tahliye etti.

Aşırı derecede ses yaparak sokağa sızan gazın vananın yerinden çıkmasından kaynaklandığı anlaşılınca, durum hemen İNGAZ’a bildirildi.

Bu sırada vatandaşlar, bina çevresine kimsenin yaklaşmaması için uyarılarda bulunup herkesi uzaklaştırdı. Kısa sürede olay yerine gelen İNGAZ ekipleri, yerinden çıkan vanayı tamir ederek yeni bir vana taktı. 10 dakika boyunca çevrede paniğe neden olan gaz sızıntısının giderilmesiyle herkes rahat bir nefes aldı. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR