Bursa'da büyük seferberlik
Uludağ'ın eteklerindeki Osmanlı köyü Cumalıkızak'ta kaybolan yaşlı adamı bulmak için arama kurtarma çalışmaları bugün de devam etti. 142 kişilik arama kurtarma timi, toplam 28 kilometrelik sahayı tararkan, aramalar sürüyor.
BURSA , 10 Nisan 2014 Perşembe, 17:32
Bursa'da büyük seferberlik

Cumalıkızık-Değirmenönü'nde oturan 81 yaşındaki Nazmi Doğan, iki gün önce öğle saatlerinde evinden ayrıldıktan sonra bir daha geri dönmedi. Akşam saatlerinde eve dönmeyen yaşlı adamı bütün aramalarına rağmen bulamayan oğlu, durumu jandarmaya bildirdi. Alzhaimer hastası olan babasının zaman zaman yürüyüşe çıktığını söyleyen oğlu, telefonla konuştuklarını, ancak daha sonra bağlantının kesildiğini belirtti.
Dün başlatılan ve kava karara kadar süren arama kurtarma çalışmaları bugün de devam etti. Sivil Savunma’dan 42 BAKUT’tan 4, Bursagaz’dan 8, BUSKİ’den 7, JAK’tan 16, Yıldırım Jandarma Asayiş Timi’nden 6, komando birliğinden 60 kişi, Cumalıkızık, Fidyekızık ve Hamamlıkızık mahallelerinde arama yaptı. Toplam 142 kişilik ekip, 28 kilometrelik alanı taradı. Çalışmaların genişletilerek sürdüğü ifade edildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR