Bursa'da buzlu yolda yarım saatte 1'i otobüs 3 araç kaza yaptı!
Bursa'da yoğun kar yağışı nedeniyle kayganlaşan yolda, araç sürücüleri zor anlar yaşadı. Yarım saatte 1'i otobüs 3 araç, buz tutan yolda kayarak, kaza yaptı. Kaza anları, cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.
BURSA , 17 Şubat 2021 Çarşamba, 11:03
Bursa'da buzlu yolda yarım saatte 1'i otobüs 3 araç kaza yaptı!

Bursa'da 4 gündür süren yoğun kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Osmangazi ilçesi Bağlarbaşı Mahallesi 1'nci Fatih Caddesi, yoğun kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle buz tuttu.

Bazı araçlar, trafikte mahsur kalırken, bazıları ise kayarak kazaya neden oldu.

Fatih Caddesi'nde yarım saatte 1'i otobüs 3 araç, sürücülerinin kontrolünden çıkarak park halindeki diğer araçlara çarparak, durdu. 8 araçta maddi hasar meydana gelirken şans eseri yaralanan olmadı.

Trafiğe çıkan sürücülerinin, yaşadıkları zor anlar cep telefonu kameralarıyla kaydedildi.

ART ARDA KAZALAR

Bursa'da dün geceden beri etkili olan kar yağışı hava sıcaklığının eksi 4'e düşmesiyle yolları buz pistine çevirdi. Belediye ekipleri ana arterleri sürekli temizleyip tuzlama çalışması yaparken, ara caddelerde sıkıntılar yaşandı. Balat ve Hamitler mahallelerinde yolların buz pistine dönmesiyle sürücüler araçlarını kontrol edemedi. Onlarca maddi hasarlı kaza meydana gelirken, o ânlar kameralara yansıdı.

Alınan bilgiye göre, sabah saatlerinde işe gitmek isteyen Bursalılar buzlanan yollarda adeta araçlarıyla dans etti. Nilüfer'in Balat Mahallesi'nde çok sayıda aracın karıştığı maddî hasarlı kaza ile Hamitler Mahallesi'nde bir otobüsün ve servis minibüsünün ve minivan araçların karıştığı kaza ânları vatandaşlarca saniye saniye kaydedildi.

Sabah 09.00'dan itibaren güneşin yüzünü göstermesi ve ana arterlerin ardından ara caddelerin de temizlenmesi ve tuzlanmasıyla Bursa şehir merkezinde ulaşımdaki aksamalar da kısmen giderilmiş oldu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR