Bursa'da can vermişlerdi! İki cenaze iki dram
Bursa'da, 2 TIR'ın arasında ezilen otomobilde hayatını kaybeden 27 yaşındaki Mustafa Alpaslan ile 7 aylık hamile eşi 29 yaşındaki Zişan Güner Alpaslan, İzmir ve Balıkesir'de düzenlenen cenaze törenleriyle son yolculuklarına uğurlandı.
BURSA , 02 Ağustos 2015 Pazar, 11:05
Bursa'da can vermişlerdi! İki cenaze iki dram
Bursa- İzmir Karayolu Çevre Yolu batı Kavşağı'nda meydana gelen kazada; iddiaya göre, yol kenarında yolcu indiren yolcu otobüsü kontrolsüz yola çıktı. Bunu gören Yılmaz Güney yönetimindeki TIR fren yaparak durunca arkadan gelen Mustafa Alpaslan yönetimindeki otomobil önünde duran TIR'a çarptı. Otomobile de Özdemir Aytekin yönetimindeki TIR arkadan çarptı. Ezilen otomobildeki Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde (ODTÜ) Matematik Eğitim dalında araştırma görevlisi olan sürücü Mustafa Alpaslan ile aynı üniversitede İlköğretim- Erken Çocuk Eğitimi dalında yine araştırma görevlisi olan ve ilk çocuklarına 7 aylık hamile olduğu belirtilen eşi Zişan Güner Alpaslan yaşamını yitirdi. 

\"\"

KOCA BALIKESİR'DE TOPRAĞA VERİLDİ

Üzüntü yaratan kazada yaşamını yitiren Mustafa Alpaslan'ın cenazesi bugün sabah saatlerinde Balıkesir'in Havran İlçesi'ne getirildi. İlçe merkezindeki Büyük Cami'de öğlende kılının cenaze namazına; Ak Partili Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, annesi, babası, ODTÜ Matematik Eğitim Bölümü Öğretim görevlileri ve öğrencileri ve vatandaşlar katıldı. Kılınan namasın ardından Mustafa Alpaslan'ın cenazesi Havran Şehir Kabristanlığında toprağa verildi. 

\"\"

EVİNDEN HELALİK ALINDI 

Kazada ölen Zişan Güner Alpaslan'ın cenazesi de dün (cuma) gece Ödemiş Devlet Hastanesi morguna getirildi. Öğlende yakınlarının teslim aldığı cenaze Kiraz Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Cenaze işlemlerinin tamamlanmasının ardından helallik alınması amacıyla Zişan Güner Alpaslan'ın cenazesi İstiklal Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi Doğan Sokak'taki evine getirildi. Burada omuzlara alınan Kiraz Hacı Ahmet Niğde Camii'ne getirildi. Cenazeye; yakınları ve vatandaşlar katıldı. Camide ODTÜ'den gönderilen çelenk görüldü. İkindide kılınan namazın ardından Zişan Güner Alpaslan, Hacılar Mezarlığı'nda gözyaşları içinde toprağa verildi. Her iki ailenin oğlu ve kızının mezarını daha kolay ziyaret edebilmek için cenazelerin memleketlerinde toprağa verilmesini istediği öğrenildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR