Bursa'da 'Devlet Hastanesi' için toplanan imzalar teslim edildi!
Bursa'da CHP'nin açtığı "Devlet Hastanemizi geri istiyoruz" konulu imza kampanyasında toplanan 6.000'i aşkın imzanın Bursa İl Sağlık Müdürlüğü'ne teslim edildiği bildirildi.
BURSA , 11 Mart 2020 Çarşamba, 16:35
Bursa'da 'Devlet Hastanesi' için toplanan imzalar teslim edildi!

Bursa ve Güney Marmara bölgesinin en eski kamu hastanesi olan Bursa Devlet Hastanesi'nin ivedilikle ve yeniden hizmete açılmasını talep eden Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı İsmet Karaca'nın Muradiye'deki hastane binası önünde yaptığı basın açıklamasının ardından Kent Meydanı ve Setbaşı'nda gerçekleştirilen imza kampanyasında toplanan imzalar, CHP Bursa İl Başkan Yardımcısı Orhan Aslan tarafından İl Sağlık Müdürlüğü'ne teslim edildi.

CHP'DEN HASTANE ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI

CHP İl Başkanı İsmet Karaca'nın eleştirilerinin başında, kamu hastanesi açısından büyük sorun yaşayan Bursa şehir merkezinden Şehir Hastanesi'ne yaşanan ulaşım zorluğu ön planda yer aldı. Karaca, Şehir Hastanesinin yıllık maliyetinin 600 milyon lira olduğuna işaret ederek, "25 yıl bu parayı ödemek zorundayız. 50 tane hastane yapacak parayı, Şehir Hastanesi adı altında o şirkete peşkeş çektiler. Bizim kaynaklarımızı oraya aktarıyorlar. Vatandaşın parası gidiyor. Biz çözüm için önerilerde bulunduk, bulunacağız. Sorunları dile getirmeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

İSMET KARACA'NIN SORULARI CEVAP BEKLİYOR

CHP İl Başkanı İsmet Karaca, AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin'in nisan ayında basına yaptığı açıklamalarda "asla kapanmayacak" dediği Bursa Devlet Hastanesi'nin 16 Temmuz'da kapatıldığını da hatırlatarak, "Açıklamalarda Devlet Hastanesi'nin yenilenmesi için bütçe hazır deniyor. Niye yeniden açmak için bugüne dek hiç adım atılmadı. Bursalılar doyurucu bir açıklamayı hak ediyor. Biz CHP olarak Bursalıların sağlık alanında yaşadıkları sorunların takipçisi olacağız" dedi.

İMZA KAMPANYASI BÜYÜK İLGİ ÇEKTİ

Açılan imza kampanyasına ise yoğun katılım oldu. Kent merkezinde sağlık hizmetlerine erişimin zorlaştığına ve hastane ihtiyacına işaret eden Bursalılar, şehir dışına kurulan hastaneye ulaşımda yaşanan sıkıntıları da dile getirerek, Devlet Hastanemizi geri istiyoruz kampanyasına katılım sağladılar.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR