Bursa'da Dünya Çocuk Günü kutlandı!
Barış içinde yaşamak, güzellikleri paylaşmak eğitimle olur diyen Bursa Emine Örnek Bademli ve Ataevler Anaokulu 4, 5 ve 6 yaş grubu öğrencileri Dünya Çocuk Günü'nü okul bahçesinde "Çocuk Şenliği" yaparak kutlandı.
BURSA , 06 Ekim 2020 Salı, 14:38
Bursa'da Dünya Çocuk Günü kutlandı!

Her yıl Ekim ayının ilk Pazartesi günü "Dünya Çocuk Günü" olarak kutlanır. Dünya Çocuk Günü dolayısıyla, çocukların içinde bulunduğu durum biraz daha titizlikle ele alınır ve onlarla ilgili neler yapılması gerektiği üzerinde durulur. Dünya Çocuk Günü, çocuklar arasında ortak duygular oluşmasını, ulusların barış içinde yaşama özlemlerinin pekişmesini amaçlar. İnsanlığın mutluluğu, dünyamızın güzelleşmesi, çocukların eğitimi, korunması ve onların iyi yetişmesine bağlıdır.

Bursa'da Emine Örnekli minik öğrenciler, çeşitli ülkelere ait giydikleri kostümlerle, dünya ülkelerinin geleneksel müzikleri eşliğinde dans edip kırmızı halıda yürüyerek ülkeler defilesi yaptılar. Şenlik havasında geçen kutlamalarda öğrenciler, hem eğlendiler hem de tüm dünyaya ellerindeki İngilizce pankartlar ile mesajları verdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR