Bursa'da emekli hakim sahnede kalp krizi geçirdi
Nilüfer Kadın Korosu'nun saz heyetinde görev alan amatör klarnetçi emekli hakim Günay Devrim, konser sırasında kalp krizi geçirdi.
BURSA , 04 Ocak 2014 Cumartesi, 17:56
Bursa'da emekli hakim sahnede kalp krizi geçirdi

Nilüfer Kadın Korosu'nun kadın ve eğitim derneklerinden yöneticilerle bir araya gelmek üzere düzenlediği çay partisi keyifli başladı, ama üzüntüyle sona erdi.

Saz heyetinde görev alan amatör klarnet sanatçısı emekli hakim Günay Devrim, konser sırasında aniden fenalaştı. Heyete eşlik eden Devrim'in, entstrümanı elinden düşünce fenalaştığı anlaşıldı ve derhal 112'ye haber verildi.

Bu sırada salonda bulunan Kızılay ilk yardım eğitmeni Sevim Tanrıkulu, kalp krizi geçirdiği anlaşılan Devrim'e ilk müdahaleyi yaptı. 112 ekibi tarafından Acıbadem Hastanesi'ne kaldırılan Günay Devrim'in iki kez duran kalbinin müdahaleyle çalıştırıldığı öğrenildi.

Konseri izlemek üzere salonda bulunan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de hastaneye giderek, Devrim'in durumuyla yakından ilgilendi. Hastane yetkilileri, Günay Devrim'in durumunun çok ciddi olduğunu ve yoğun bakımda kontrol altında tutulduğunu söyledi.

Bu arada gelişmeleri göz yaşları arasında izleyen koro üyeleri de Günay Devrim'in bir an önce sağlığına kavuşması dileğiyle toplantıyı sona erdirdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR