Bursa'da engelli vatandaşın tekerlekli sandalyesini çalmıştı...
Bursa'nın İnegöl ilçesinde engelli vatandaşın tekerlekli sandalyesini çalarak kayıplara karışan Mustafa Manavoğlu(33) yakalandı. Mahkemece tutuklanan Manavoğlu, basın mensuplarına 'Öylesine çaldım' dedi.
BURSA , 28 Mart 2020 Cumartesi, 18:45
Bursa'da engelli vatandaşın tekerlekli sandalyesini çalmıştı...

Olay, İnegöl'e bağlı Mahmudiye Mahallesi Park Caddesi'nde meydana geldi. Engelli Hayati Karakurt(46) tekerlekli sandalyesini, güvenli olduğu düşüncesiyle evinin karşısında bulunan bir iş yerinin bahçesine bıraktı. Geçen salı günü ise, dernek bahçesine gelen kimliği belirsiz bir kişi, Karakurt'un tekerlekli sandalyesini çalarak uzaklaştı. Hırsızlık anı ise güvenlik kameralarına yansıdı.

Bir süre sonra sandalyesinin çalındığını fark eden Karakurt, durumu polis ekiplerine haber verdi. Görüntüleri inceleyen polis ekipleri, hırsızın Mustafa Manavoğlu olduğunu belirledi. Bunun üzerine Manavoğlu, İnegöl ilçesinde sokakta gezerken yakalanarak gözaltına alındı. Daha sonra adliyeye çıkarılan Manavoğlu, hırsızlık suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Manavoğlu, adliye çıkışında basın mensuplarının neden hırsızlık yaptığına dair sorusuna ise "İhtiyacım yok, öylesine yaptım" dedi.

Öte yandan alınan bilgiye göre, ismini açıklamak istemeyen bir vatandaş, İnegöl Kaymakamlığı Vefa Sosyal Destek Grubunu arayarak, sandalyesi çalınan Hayati Karakurt'a (46) tekerlekli sandalye almak istediğini belirledi.

Vatandaş sandalyeyi alarak kaymakamlık ekiplerine teslim etti. Tekerlekli sandalye polis ekiplerince Karakurt'a teslim edildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR