Bursa'da hava durumu bugün ve yarın nasıl? (11 Aralık 2019)
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Bursa'da hava sıcaklığı gün içerisinde en yüksek 13 dereceye kadar yükselirken hafif sağanak yağış bekleniyor.
BURSA , 11 Aralık 2019 Çarşamba, 09:13
Bursa'da hava durumu bugün ve yarın nasıl? (11 Aralık 2019)

Bugün Bursa'da hava sıcaklığının 13 dereceye kadar yükseleceğini belirten Meteoroloji, yer yer bazı bölgelerde hafif sağanak yağışın olacağını belirtti.

Özellikle sabah saatlerinden itibaren görülmesi beklenen yağışın 18.00'dan sonra Bursa'yı terk etmesi bekleniyor.

Uludağ'da beş günlük süreçte kar yağışı beklenmezken, kar kalınlığının da 20 cm'ye kadar düştüğü öğrenildi. Zirvede en yüksek sıcaklık eksi 3 derece olarak bekleniyor.

Bursa'da yarın (PERŞEMBE) günü herhangi bir yağış beklenmezken, çok bulutlu bir havanın şehre hakim olması tahmin ediliyor. Hava sıcaklığı da gün içerisinde 15 dereceye kadar yükselecek.

Hafta sonuna hafif sağanak yağış geçişleriyle girecek Bursa'da Cuma, Cumartesi yer yer yağış bekleniyor ve hava sıcaklığı 15 derecenin üzerine çıkmıyor.

Pazar günü ise hava sıcaklığı 6 derece birden düşerek soğumaya başlıyor.

İŞTE BURSA'DA SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ

İŞTE BURSA'DA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

İŞTE ULUDAĞ'DA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

YURTTA HAVA DURUMU

Marmara, Ege, Batı ve Orta Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve batısı ile Yozgat, Kayseri, Nevşehir, Kırşehir, Kırıkkale, Düzce, Bolu ve Karabük çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Muğla, Isparta ve Burdur çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Muğla ve Aydın'ın kıyı kesimleri, Isparta'nın güneyi, Burdur'un doğusu ile Antalya çevrelerinde şiddetli (51-100 kg/m2), Antalya il merkezi ve batı kıyılarında aşırı (100 kg/m2 üzeri) olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Rüzgar, genellikle doğu ve güneydoğu, Trakya'da doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları ile Batı Akdeniz kıyılarında fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına (60-90 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu, sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte puslu ve sisli 8
İstanbul: Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu, sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli 14
İzmir: Parçalı çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 16
Adana: Parçalı ve çok bulutlu 18
Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların şiddetli, il merkezi ile batı ilçelerinde aşırı olması bekleniyor) 15
Samsun: Parçalı ve az bulutlu 16
Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 15
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte puslu ve sisli -1
Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu 9

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR