Bursa'da hava durumu bugün ve yarın nasıl? Sıcaklık...
Meteoroloji'den alınan bilgilere göre Bursa'da bugün hava sıcaklığı 12 dereceye kadar yükselecek ve yağış beklenmiyor. Sabah saatlerinde soğuk havanın ardından öğle saatlerinden itibaren güneş yüzünü gösteriyor.
BURSA , 16 Ocak 2020 Perşembe, 09:24
Bursa'da hava durumu bugün ve yarın nasıl? Sıcaklık...

Meteoroloji'den gelen son hava durumu tahminlerine yurt genelinde yağışlar geri dönerken Bursa'da ise bugün yağış beklenmiyor.

Yapılan değerlendirmelere göre; hava sıcaklığının gün içerisinde 12 dereceye kadar yükseleceğini bildiren yetkililer, parçalı bulutlu bir gökyüzünün görüleceğini ve güneşin etkisini göstereceğini belirtti.

Akşam saatlerinden itibaren düşüşe geçen sıcaklık, Cuma gecesi 3 dereceye kadar gerilerken, Bursa'da yarın bazı bölgelerde yer yer hafif yağmur geçişleri görülecek.

Hava sıcaklığının ise gün içerisinde 10 dereceye kadar yükselmesi bekleniyor. Bursa'da cumartesi günü de etkisini gösterecek yağışla birlikte Pazar günü ise bulutlu bir gökyüzünü Bursalıları karşılıyor olacak.

Uludağ'da ise önümüzde 5 gün boyunca kar yağışının beklenmediğini bildiren Meteoroloji tahminleri, zirvede kar kalınlığının 125 cm olduğunu açıkladı.

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

YURTTA HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Orta ve Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ile Antalya çevreleri, Karaman, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Kayseri çevreleri ve Konya'nın güney ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, Akdeniz'in yüksek kesimleri ile Karaman, Aksaray, Nevşehir, Niğde ve Kayseri çevreleri ve Konya'nın güney kesimlerinde karla karışık yağmur, yükseklerinde yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayıyla birlikte, yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

RÜZGAR

Kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvete, Marmara'nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli (30-60 km/sa), Hatay'ın batı ilçelerinde (Samandağ, Yayladağ, Arsuz, İskenderun ve Dörtyol)fırtına yer yer kuvvetli fırtına (60-90 yer yer 100 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın Marmara'nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli (30-60 km/sa), Hatay'ın batı ilçelerinde (Samandağ, Yayladağ, Arsuz, İskenderun ve Dörtyol)fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına (60-90 yer yer 100 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, ağaç devrilmesi, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın batı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

EDİRNE °C, 8°C
Parçalı ve az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli

İSTANBUL °C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu , sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli

KIRKLARELİ °C, 9°C
Parçalı ve az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli

KOCAELİ °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu , sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR