Bursa'da kahreden olay! İkizleri ölüm ayırdı
Bursa’nın Kestel İlçesi’nde, tek yumurta ikizi olan 13 yaşındaki Bilge Özkeser, rahatsızlanınca kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Kızının yanlış tedavi yüzünden öldüğünü iddia eden baba Şükrü Özkeser, Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunurken; suçlamaları kabul etmeyen hastane yönetimi Bilge'nin kalbinde yaşına uymayan rahatsızlıklar tespit edildiğini, ölümü şüpheli bulunduğu için adli mercilere bildirildiğini açıkladı.
BURSA , 18 Haziran 2015 Perşembe, 12:16
Bursa'da kahreden olay! İkizleri ölüm ayırdı
Kestel İlçesi Vani Mehmet Mahallesi'nde oturan ve esnaflık yapan Havva- Şükrü Özkeser çiftinin dört çocuğundan tek yumurta ikizi olan Bilge ve Simge'den, Musa Fırat Coşkun Ortaokulu 8’inci sınıf öğrencisi Bilge Özkeser, 13 Haziran cumartesi günü rahatsızlandı.

Kusma ve ateş şikayetiyle Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kestel Semt Polikliniği'ne götürüldü. İddiaya göre burada iğne yapılan ve ilaç tedavisi verilen Bilge, evine gönderildi. 15 Haziran pazartesi günü sabaha karşı saat 03.00’te tekrar rahatsızlanan Bilge Özkeser, bu kez Şevket Yılmaz Çocuk Hastanesi’ne götürüldü. Yine ilaç tedavisi yapılan ve “İyileşmezse tekrar getirin" denilen Bilge evine yollandı.

16 Haziran Salı günü saat 15.30’da fenalaşınca, çağrılan 112 Acil Servis ambulansıyla Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülmek istenen Bilge'nin ambulansta kalbi durdu. Yapılan müdahale ile kalbi yeniden çalıştırılan Bilge, hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Doktorların Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk ettiği Bilge için ambulans beklenirken, kalbi bir kez daha duran talihsiz kız çocuğu bu kez kurtarılamadı.Otopsisi yapılan Bilge dün gözyaşları arasında toprağa verilirken ailesi ise çocuklarının ölümünde ihmali olduğunu öne sürdüğü hastane yöneticileri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, hastanın acil servislerine geldiğinde ‘Kardiyolojik şok'ta olduğunu, kalbindeki rahatsızlık dışında hiç bir probleminin tespit edilemediğini belirtildi. Acil serviste kırmızı alan tabir edilen bölgeye, ardından yoğun bakıma alınan hastanın daha sonra Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevkine karar verildiğinin belirtildiği yazılı açıklamada şu görüşlere yer verildi:

"İşlemler yapılırken hastanın duran kalbi canlandırıldı. Çocuk, yoğun bakım ünitesine alındı. Yapılan tetkiklerde kalp krizi bulguları olan hastanın yoğun bakım ünitesinde kalbi bir kez daha durunca kurtarılamadı. Yapılan muayene ve tetkiklerde yaşına uymayan rahatsızlık tespit edilen hastanın ölümü şüpheli bulundu. Bu nedenle ölüm olayı adli mercilere bildirildi. Hasta daha önce rahatsızlık duyup hastanemize başvuruda bulunmuş olup, yatış ve tetkikleri kabul etmeyip evine ailesi tarafından götürülmüştür. Hastanın önceki şikayet ve başvurusu ile şimdiki arasında bir ilişki yoktur."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR