Bursa'da kanlı servis kavgasında flaş gelişme!
Bursa'da servis kooperatif başkanını öldüren sanık 25 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.
BURSA , 11 Mayıs 2017 Perşembe, 09:56
Bursa'da kanlı servis kavgasında flaş gelişme!

Yıldırım ilçesinde meydana gelen olayda, Nazif Özkan (55), Mesken Servisçileri Yolcu Taşıma Kooperatifi Başkanı 50 yaşındaki Arif Akçay ile kendisine az servis verildiği iddiasıyla tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine Nazif Özkan, belindeki silahla Akçay'ın kafasına 2 el ateş etti. Yaralı şahıs kaldırıldığı Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Olayın ardından kaçan ve 2 gün sonra polise teslim olan şüpheli tutuklandı.

Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'kasten adam öldürmek' suçundan müebbet hapis talebiyle yargılanan Nazif Ö. daha önceki ifadesini tekrarlayarak, "Geçen sene oğluma 3 okulun servisi verilmişti. O sene içinse 1 okul verilmiş. Bunun üzerine 20 yıllık arkadaşım olan Arif Akçay ile çay bahçesinde buluştuk. Bizim araçların neden servisten çıkarıldığını sordum. 'Sana hesap mı vereceğim' dedi. Masada karşılıklı tartıştık. Oğlumun hakkını isteyince bana küfretti. Öfkelendim. Daha sonra bana yumruk sallamaya kalktı. Silah çekecek düşüncesiyle belimdeki tabancayı çıkarttım. Yere doğru 2 el ateş ettim. Vurulduğunu görmedim. Ben olayın ardından ayrıldım. 2 gece köprü altında kaldım. Polise giderek teslim oldum" dedi.

Mahkeme heyeti şahitlerin dinlenmesine ardından sanığa kasten adam öldürmek suçundan 25 yıl, ruhsatsız silah bulundurmak suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Sanık, toplamda 25 yıl 10 ay hapis cezası aldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR