Bursa'da Klasik Otomobil Şenliği
BURKOD tarafından Osmangazi Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen ''7. Klasik Otomobil Şenliği''ne, birçok ilden gelen yaklaşık 250 klasik araç katıldı.
BURSA , 23 Haziran 2013 Pazar, 13:33
Bursa'da Klasik Otomobil Şenliği

Bursa Klasik Otomobilciler Derneği (BURKOD) Başkanı Zafer Ahmetoğlu, etkinliğin gerçekleştirildiği Sukaypark'ta gazetecilere yaptığı açıklamada, müzelerde bile bulunması zor araçları bir gün içerisinde vatandaşlara göstererek klasik otomobil sevgisini artırmaya çalıştıklarını söyledi. Türkiye'nin çeşitli yerlerinden gelen klasik otomobil tutkunlarıyla bu hobiyi paylaştıklarını ifade eden Ahmetoğlu, şunları kaydetti:

"Bugün 30 yaş üzerinde yaklaşık 250 tane otomobil bekliyoruz. Bunları iki sınıfta değerlendiriyoruz. Avrupa üretimi klasik otomobiller ve Amerikan üretimi klasik otomobiller. Çoğunluğu Bursa'dan olmakla beraber İstanbul, Ankara, İzmir, Kayseri ve Denizli'den gelen arkadaşlarımız var. Bu etkinliği her yıl  bir defa yapıyoruz. Bir de Bursa Klasik Otomobilciler Derneğinin kendi içerisinde yaptığı organizasyonlar var şehir gezileri gibi. Sürekli  klasik otomobilleri kullanmaya çalışıyoruz. Türkiye'de son 2 yılda 15'e yakın klasik otomobil derneği ve bir de federasyon kuruldu. Artık Klasik Otomobil Federasyonuna bağlıyız. Bu konuda oldukça önemli gelişmeler var ülkemizde."

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği şenlik, klasik otomobillerin şehir turuyla sona erecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR