Bursa'da korkunç cinayet
Bursa'nın merkez Yıldırım İlçesi'nde, 5 yıl önce kesilen trafik cezası nedeniyle başlayan anlaşmazlık yüzünden 36 yaşındaki Yavuz Temiz ve 34 yaşındaki Halil Aydemir arasında defalarca çıkan kavgalar, dün gece cinayetle sonuçlandı. Halil Aydemir, Yavuz Temiz'i tabancayla vurarak öldürdü.
BURSA , 26 Şubat 2014 Çarşamba, 10:24
Bursa'da korkunç cinayet

Merkez Yıldırım İlçesi'nde oturan ve kaynakçılık yapan Halil Aydemir ile Yavuz Temiz arasındaki anlaşmazlık 5 yıl önce kesilen trafik cezasıyla başladı. Halil Aydemir'in otomobilini ehliyetsiz kullanan Yavuz Temiz, trafik ekiplerince yakalandı. Polis hem sürücüye hem de araç sahibine ceza keserek, aracı trafikten men etti.

Halil Aydemir, arkadaşından aracına kesilen cezayı da ödemesini istedi. İki arkadaş arasında bu yüzden başlayan tartışma defalarca kavgaya dönüştü. 3 yıl önce Emirsultan'da karşılaşan iki arkadaşın kavgasında bu kez bıçak da kullanıldı. Halil Aydemir'i bıçaklayan Yavuz Temiz gözaltına alındı. Mahkemeye çıkartılan Temiz tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. İddiaya göre Halil Aydemir, Yavuz Temiz'in ailesinden 7 bin 500 lira para alarak şikayetçi olmaktan vazgeçti.SATIRLA SALDIRINCA ATEŞ ETTİ

Aralarındaki husumet devam eden iki arkadaş, dün saat 23.00 sıralarında merkez Yıldırım İlçesi Mehmet Akif Mahallesi Sarmaşık Sokakta karşılaşıp yine kesilen trafik cezası ve sonrasında yaşanan bıçaklanma olayı ile ilgili tartışmaya başladı. Otomobilde bulunan Halil Aydemir, iddiaya göre kendisine satırla saldıran Yavuz Temiz'e torpido gözünde bulunan tabancasını çıkararak ateş etti. Göğsüne iki kurşun isabet eden Yavuz Temiz olay yerinde yaşamını yitirdi.

Olaydan sonra polisi arayan ve kendisine satırla saldırıldığı için ateş ettiğini söyleyen Halil Aydemir, gözaltına alındı.

Yavuz Temiz'in cesedi Adli Tıp Kurumu'na kaldırılırken, olayla ilgili soruşturmaya başlandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR