Bursa'da kostümle gezen tiyatrocudan "çöp atmayın" mesajı
Bursa'da İnegöl Belediyesi, 15 Eylül Dünya Temizlik Günü kapsamında bir farkındalık etkinliği düzenledi. Şehir Tiyatrosu yönetmeni Volkan Derman, özel olarak hazırlanan çöp adam kostümüyle sokağa indi. Vatandaşlar, karşılarında yerlere attıkları çöpleri görünce büyük şaşkınlık yaşadı.
BURSA , 16 Eylül 2021 Perşembe, 10:36
Bursa'da kostümle gezen tiyatrocudan "çöp atmayın" mesajı

Yaptığı farkındalık çalışmalarıyla sık sık gündeme gelen İnegöl Belediyesi, 15 Eylül Dünya Temizlik Gününde yeni bir çalışmayla yine dikkatleri üzerine çekti. 'En Temiz Şehir' hedefi bulunan ve bu anlamda ciddi yatırımlar yapan İnegöl Belediyesi, ilçe halkında temizlik bilinci oluşturmak ve aslolanın kirletmemek olduğunu vurgulamak adına daha önce denenmemiş bir yöntem uyguladı.

ÇÖP ADAM SOKAĞA İNDİ

İnegöl Belediyesi Şehir Tiyatrosu Yönetmeni Volkan Derman, yerlere atılmış çöplerden özel olarak hazırlanan 'Çöp Adam' kostümü giyerek sokağa indi. Vatandaşların arasında gezerek yere atılan çöplerin aslında ne kadar kötü sonuçlar doğurduğunu gözler önüne seren Çöp Adam, kendisine iğrenerek bakanlara da "Benden korkmayın, ben sizin yere attığınız çöplerim" diyerek sosyal mesaj verdi.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Çöp Adam, gün boyu İnegöl cadde ve sokaklarında gezerek temizliğin önemine vurgu yaptı. Bazı vatandaşlar bu durumdan çok etkilenip özeleştirilerde bulunurken, Çöp Adamın İnegöl sokaklarındaki macerası gizli bir kamerayla kayıt altına alındı. Bu görüntülerden hazırlanan 2 dakikalık klip, Başkan Alper Taban'ın sosyal medya hesaplarından da paylaşıldı. Video, paylaşılmasının ardından kısa sürede ciddi bir ilgiyle karşılaştı.

'AMACIMIZ FARKINDALIK OLUŞTURMAK'

İnegöl Belediyesi'nin düzenlediği etkinlikte 'çöp adam' kostümüyle sokağa çıkan Volkan Derman, "Amacımız farkındalık oluşturmaktı, insanların yerlere çöp atmasını engellemekti. Beni görenler, olumlu tepki verdi. Aralarında 'mikrop bulaşır' diye korkup, bana yaklaşmak istemeyenler de vardı. Yaptığımız bu etkinlik ile vatandaşlar, çöpleri sadece belediyenin temizlemek zorunda olmadığını, kendilerine de görev düştüğünü anladılar" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR