Bursa'da kuyumcu soyguncuları kovalamacayla yakalandı
Bursa'da bir kuyumcuya girerek, tezgahtaki 8 bin TL değerindeki altını çalıp kaçan Mustafa Ç. ve Fatih Y., durumu fark eden iş yeri sahibince kovalandı. Kovalamacanın sonunda 2 şüpheli, haber verilmesi üzerine gelen polis ekiplerince kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan zanlı, kendisinden şikayetçi olmaması için kuyumcuya yalvardı.
BURSA , 11 Eylül 2020 Cuma, 16:58
Bursa'da kuyumcu soyguncuları kovalamacayla yakalandı

Olay, saat 15.00 sıralarında İnegöl'e bağlı Cuma Mahallesi'nde faaliyet gösteren bir kuyumcuda meydana geldi. Kuyumcuya giren iki şüpheli, altın alacaklarını söyledi.

İş yeri sahibi İlhan Gür, tezgaha altınları çıkarırken, bir anlık dalgınlığından yararlanan 2 şüpheli de tezgahtaki 8 bin TL değerindeki altınları alıp, koşarak kuyumcudan kaçtı. Durumu fark eden Gür de kaçan şüphelileri kovalamaya başladı. Yenice Mahallesi'ndeki Tellal İsmail Sokak'a kadar kaçan 2 şüpheli burada bir apartmana girerek izini kaybettirmeye çalıştı. Ancak durumun polis ekiplerine de haber verilmesi üzerine şüpheliler, kısa sürede saklandıkları yerde yakalandı.Şüphelilerin yapılan kimlik tespitlerinde Mustafa Ç. (24) ve Fatih Y. (20) olduğu tespit edildi. Gözaltına alınan Mustafa Ç. ve Fatih Y., kuyumcu İlhan Gür'den şikayetçi olmamasını istedi. Çalınan altınların teslim edildiği Gür, şikayetçi oldu.

Olayı anlatan İlhan Gür, "Altını çalarken gördüm, kaçtılar. Ben de peşlerine düştüm. Bir apartmana saklandılar ve polis gelip yakaladı. Teşekkür ediyorum" dedi.

Gözaltına alınan hırsızın üzerinden kuyumcudan çaldığı 8 bin Türk lirası değerindeki altın çıktı. Zanlı, "Ne olur abi benden şikayetçi olma" diye kuyumcuya yalvardı. Polis tarafından şahıs emniyete götürülürken, kuyumcu ise şahıstan şikayetçi olmak için ifade verdi. Öte yandan şahsın kuyumcudan çıkıp kaçma anı bir başka iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.Şüpheliler, işlemleri yapılmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR