Bursa'da nikah ve düğünler için yasak kalktı mı? (Bursa'da düğünler nasıl yapılacak?)
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada nikahlar ve düğünler ile ilgili de açıklama yaptı. Bursa'da dünya evine girecek çiftlerin merak ettiği ve düğün salonu işletmecilerini en çok merak ettiği konular arasında düğünlerle ilgili normalleşme adımları vardı. Peki yeni normalleşme adımları ile Bursa'da düğün ve nikah törenleri nasıl yapılacak? İşte o sorunun yanıtı...
BURSA , 01 Mart 2021 Pazartesi, 22:08
Bursa'da nikah ve düğünler için yasak kalktı mı? (Bursa'da düğünler nasıl yapılacak?)

Kabine toplantısı, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleştirildi.

Bugün yapılacak olan açıklamada düğün salonlarının ne zaman açılacağı da merak edilen konular arasında yer alıyordu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, 'Nikah ve nikah merasimi şeklindeki düğünler, düşük ve orta riskli illerimizde 100 kişiyi, yüksek ve çok riskli bölgelerde 50 kişiyi geçmemek ve 1 saati aşmamak kaydıyla yapılabilecek.' dedi.

NİKAH VE NİKAH TÖRENİ ŞEKLİNDEKİ DÜĞÜNLERE 100 KİŞİ SINIRI

Açıklanan risk haritasında orta riskli iller haritasında yer alan Bursa'da nilah ve nikah merasimi şeklindeki düğünlere 100 kişiyi aşmama ve 1 saati aşmama kaydıyla yapılabilecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR