Bursa'da orman yangını yeniden başladı
Bursa'nın Mudanya ilçesinde dün akşam saatlerinde başlayan ve bu sabah kontrol altına alınan orman yangını yeniden başladı.
BURSA , 30 Ağustos 2015 Pazar, 14:07
Bursa'da orman yangını yeniden başladı
Rüzgarın yeniden etkili olmasıyla alevler gökyüzüne yükselirken, karadan ve havadan müdahale yeniden başlatıldı. İHA ekibi de helikoptere binerek çalışmaları havadan görüntüledi. 

Göynüklü ve Çağrışan köyleri arasındaki kızılçam ormanında 50 hektarı küle çeviren yangın yüzlerce işçi, itfaiye, iş makinesi ve 5 helikopterin katılımıyla sabah saatlerinde kontrol altına alındı. Ancak öğle saatlerinde rüzgarın yeniden etkisini hissettirmesiyle, alevler yükselmeye başladı. Bunun üzerine Orman Bölge Müdürlüğü'nde konuşlu bekletilen 2 helikopter havadan tekrar müdahaleye başladılar.

İhlas Haber Ajansı'ndan Berktuğ Öncü ve Enver Fatih Tıkır da orman helikopteriyle söndürme çalışmalarını havadan görüntüledi. Mudanya'da denizden su alan söndürme helikopterleri defalarca kızılçam ormanlarına sorti yaptılar. 2 saat boyunca havada kalan helikopterler yakıt ikmali için Orman Bölge Müdürlüğü'ne geri döndüler. Burada yarım saat süren ikmalden sonra helikopterler yeniden müdahale için Mudanya'ya hareket ettiler.

Yangının şu an için yerleşim birimlerine yönelik herhangi bir tehdit oluşturmadığı öğrenildi. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR