Bursa'da paralel yapının 2 hastanesi kapatıldı
Darbe girişimi sonrası, ilk OHAL Kararnamesi'yle birlikte Bursa'da bir çok kurumun yanı sıra 2 özel hastanenin de kapatılması yönünde karar çıktı.
BURSA , 23 Temmuz 2016 Cumartesi, 15:50
Bursa'da paralel yapının 2 hastanesi kapatıldı
15 Temmuz darbe girişimi sonrası Türkiye genelinde uygulanan OHAL kapsamında ilk kararname bugün sabah saatlerinde Resmi Gazete'de yayınlandı.

Kararnamede Türkiye genelinde yüzlerce hastane, okul,üniversite,dernek ve vakıf gibi kurumun paralel yapıyla bağlantıları olduğu gerekçesiyel kapatılması kararı da yer aldı.Tüm yurtta olduğu gibi Bursa'da da çok sayıda kurumun kapısına kilit vuruldu.


Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile irtibatı tespit edilen 29 özel okul, 2 özel hastane, 1 özel üniversite, 36 dernek ve 3 vakfın faaliyeti durduruldu. Sabah saatlerinde kapatılan kurumlara polis ekipleri eşliğinde gelen yetkililer, demirbaşların tespiti için çalışma yaptı.​

BURSA'DA 2 HASTANE KAPATILDI

Bursa'da da paralel yapıyla bağlantılı oldukları gerekçesiyle bir süre önce haklarında işlem yapılan Özel Bahar Hastanesi ve Özel Rentıp Hastanesi de OHAL Kararnamesi'nde yer aldı. İki hastane de bugün itibariyle kapatıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR