Bursa'da 'Psikolojik Roman Okumaları ile Ahlak ve Ruh Sağlığı' programı ilgi gördü
BURSA Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü'nün düzenlediği, 'Psikolojik Roman Okumaları ile Ahlak ve Ruh Sağlığı' adlı program başladı.
BURSA , 12 Mart 2020 Perşembe, 10:47
Bursa'da 'Psikolojik Roman Okumaları ile Ahlak ve Ruh Sağlığı' programı ilgi gördü

Bursa Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü'nün düzenlediği, 'Psikolojik Roman Okumaları ile Ahlak ve Ruh Sağlığı' adlı 10 hafta sürecek olan program başladı. Etkinlikte, post modern çağda ahlaktan, din, medeniyet, kültür sanat gibi birçok konuda sunum yer alıyor. Sunumda ayrıca, üniversite gençliğinde temel ahlak ve değer sorunlarının tespiti ve çözüm önerileri, ideal ve reel ahlak arasındaki temel uçurum ve romanlardan örneklerle çözümlerde bulunma, üniversite gençliğinin kendi temel psiko sosyal sorunlarını dile getirme ve tartışması, roman bilgi ilişkisi ve kurumlara dayalı ahlak ve değerler analizi yapılıyor.

Online kayıt alınarak yapılan başvurulara üç yüz yetmiş gibi rekor bir katılımla başlanılan programın değerlendirmesi yapılan ilk kitabı Samiha Ayverdi'nin 'İnsan ve Şeytan' adlı eseri oldu. Bu haftanın tüm katılımcılar tarafından kritiği yapılacak atölye kitabı ise Victor Hugo'nun 'Bir İdam Mahkumunun Son Günü' adlı eseri. Program on hafta boyunca Cumartesi günleri saat:11:00 - 13:00 arasında Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Başkanlık salonunda gerçekleşecektir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR