Bursa'da Sular Vadisi Parkı açılış için gün sayıyor
Yıldırım Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Sular Vadisi Doğa Parkı açılış için gün sayıyor. Bölgede inceleme yapan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ''Parkımız bölgede yaşayan 70-80 bin insanımıza doğrudan hizmet verecek'' dedi.
BURSA , 11 Şubat 2019 Pazartesi, 14:44
Bursa'da Sular Vadisi Parkı açılış için gün sayıyor

Yıldırım'ın Kültürparkı olarak adlandırılan ve ilçeye değer katacak vizyon projelerden biri olan Sular Vadisi Doğa Parkı'nda yürüyüş yolları, saha düzenlemeleri ve çocuk oyun alanları tamamlanırken peyzaj çalışmalarında ise son aşamaya gelindi. Doğal, tarihi ve kültürel güzellikleri bünyesinde barından Yıldırım'a, mavinin ve yeşilin buluşma noktası olarak tasarlanan, su teması ve yeşil alan donatısıyla benzersiz niteliğe sahip Sular Vadisi Doğa Parkı değer katacak. Toplamda 28 bin metrekarelik alanda yüzde 70'i yeşil temalı olarak planlanan parkın bünyesinde; yapay gölet, teras kademli oturma alanları, babil bahçesi- seyir terasları, gölgeli oturma bölümü, revan köşkleri, yol boyu dinlenme köşeleri, havuzlar, şelaleler, çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, cami, Osmanlı çeşmesi, belediye hizmet binası, aletli jimnastik köşesi ve maket evcil hayvan bahçesi gibi birimler yer alacak. İnsanları yeşil ve mavinin birbirinden güzel tonlarıyla buluşturacak Sular Vadisi Doğa Parkı, Yıldırımlıların aileleri ile vakit geçirebileceği önemli bir sosyal mekan olacak.

DOĞAYLA BULUŞMA NOKTASI

Yapım çalışmaları tamamlanarak hizmete hazır hale gelen Sular Vadisi Doğa Parkı'nın Kurtoğlu, Umurbey, Namazgah, Yenimahalle, Karamazak, Piremir ve Teferrüç mahallelerini cazibe merkezi haline getireceğini aktaran Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Parkımız bölgede yaşayan 70-80 bin insanımıza doğrudan hizmet verecek. Bununla birlikte sadece bölgeye ve ya Yıldırım'a değil Bursa'ya değer katacak. 7'den 70'e herkesin burada nefes alabileceği, yeşille buluşabileceği güvenli bir alan olacak. Yıldırımlı hemşehrilerimiz günün stres ve yorgunluğunu, akşamları ve haftasonları aileleriyle birlikte burada atacaklar. Su teması yeşil alan planlamasıyla ilçemize kazandırdığımız Sular Vadisi Doğa Parkı ile Yıldırım'a nefes aldıracak, Bursa'ya da değer katacak kalıcı bir eser oluşturduk. Sular Vadisi Doğa Parkı'nı tamamlayarak hemşehrilerimize verdiğimiz bir sözümüzü daha kısa süre içerisinde yerine getirmiş olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR