Bursa'da telefondaki ses 2 kişiyi daha tuzağına düşürdü
Bursa’nın Nilüfer ve Yıldırım ilçelerinde meydana gelen telefonla dolandırıcılık olaylarında 2 kişi dolandırıcıların kurbanı oldu.
BURSA , 06 Ağustos 2015 Perşembe, 12:12
Bursa'da telefondaki ses 2 kişiyi daha tuzağına düşürdü
Nilüfer ilçesinde ikamet eden S.K.’yı arayan telefon dolandırıcıları kendilerini sigortacı olarak tanıtıp, ilerleyen zamanlarda yapılacak işlemler için kredi kartı bilgilerini istedi.

Kendi sigorta şirketi ile aynı firmayı telaffuz eden şahıslardan şüphe duymayan S.K., istenen bütün bilgileri verdi. Telefonu kapattıktan sonra konuşmalardan şüphelenen S.K., kredi kartı hesabını kontrol ettiğinde 507 lira para çekildiğini fark etti. Polis merkezine giderek şikayetçi olan S.K., bankayı da arayarak kartını iptal ettirdi.

Yıldırım ilçesinde yaşanan dolandırıcılık olayında ise Maltepe Mahallesi'nde oturan H.T.'yi arayan şahıslar, kendilerini polis olarak tanıttı. Şahıslar H.T.’nin kredi çekmesini istedi. Bankadan 14 bin 950 lira çeken H.T., parayı istenilen hesaba yatırdı. Daha sonra dolandırıldığını fark eden H.T., polis merkezine giderek kendisini arayan kişilerden şikayetçi oldu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR