Bursa'da UEDAŞ ekipleri 17 günlük kapanmada da görev başında
Koronavirüs tedbirleri kapsamında açıklanan 17 günlük tam kapanma tedbirlerinin ardından, Bursa'da sokaklar, caddeler sesssizliğe bürünürken enerji sektörü çalışanları ise şehrin her noktasında nöbetteydi.
BURSA , 30 Nisan 2021 Cuma, 10:01
Bursa'da UEDAŞ ekipleri 17 günlük kapanmada da görev başında

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 17 günlük tam kapanma kararının dün saat 19.00'da başlamasının ardından Bursa sokak ve caddeleri sessizliğe büründü.

Güney Marmara'da 5 milyonun üzerinde nüfusa hizmet veren ve bölgeyi 500 bin lamba ile aydınlatan UEDAŞ, yeni kararların açıklanmasıyla birlikte tüm tedbirleri alarak sahadaki enerji nöbetini sürdürüyor. Tam kapanma tedbirleri öncesi şehrin birçok noktasında trafik ve insan hareketliliği yoğun şekilde izlenirken, akşam saatlerinde vatandaşın evlere çekilmesiyle sessizliğe bürünen şehrin sokakları ışıl ışıl görüntülendi.

Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova'da elektrik dağıtım hizmeti veren UEDAŞ ekipleri, enerji sürekliliği için elektrik şebekesini7/24 uzaktan izleyerek kontrol ederken, 186'ya düşen ihbarlara da hızlıca müdahale etti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR