Haber Giriş Tarihi: 29.11.2021 20:59

Bursa'da yarın okullar tatil mi? Bursa'da yarın lodos nedeniyle okullara ara verilecek mi?

Bursa başta olmak üzere Marmara Bölgesi'nde lodos etkisini yarın da gösterecek. Bu nedenle İstanbul'da lodos nedeniyle yarın için yüz yüze eğitime ara verildi. İstanbul'dan gelen bu haber, Bursalıların aklına "Bursa'da da yarın okullar tatil olacak mı?" sorusunu getirdi. Bursa'da yarın lodos nedeniyle okullara ara verilecek mi? İşte cevabı...

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 30 Kasım Salı günü şiddetli lodos nedeniyle yüz yüze eğitime 1 gün süreyle ara verildiğini duyurdu.

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden alınan son verilere göre ilimizdeki kuvvetli rüzgar ve fırtınanın bu gece yarısına kadar 90-110 km/sa hızda devam ederek gece saatlerinden itibaren hızını biraz azaltacağı ve yarın saat 18.00'e kadar 70-90 km/sa hızda sürdüreceği tahmin edilmektedir. İstanbullu vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin olumsuz hava koşulları sebebiyle mağduriyet yaşamamaları için Valiliğimizce resmi-özel tüm okullar, halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları da dahil olmak üzere bütün eğitim kurumlarında 'yüz yüze eğitim' faaliyetlerine 30 Kasım 2021 Salı günü bir (1) gün süreyle ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malul ve engelliler ile hamile personelimiz de ayrıca bir talimat veya talebe gerek kalmaksızın belirlenen tatil süresince idari izinli sayılacaklardır."

BURSA'DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

İstanbul'da alınan bu kararın ardından, Bursalıların aklına "Bursa'da yarın okullar tatil olacak mı?" sorusu geldi. Bursa'da yarın lodos nedeniyle okullara ara verileceği haberini Bursa Valisi Yakup Canbolat sosyal medya hesabından paylaştı.

Vali Canbolat açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Kıymetli Bursalı hemşehrilerim; hayatı olumsuz etkilemeye devam eden Lodos nedeniyle 30 Kasım Salı günü bir gün süreyle; Bütün eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel idari izinli sayılacaktır."

Bursa Valiliği'nden yapılan açıklama ise şöyle:

Öte yandan Kocaeli Valiliği de eğitime ara verildiğini duyurdu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar