Bursa'da yasağın bitmesine yarım saat kala büyük şok!
Ramazan Bayramı nedeniyle Türkiye genelinde uygulanan 4 gün sokağa çıkma kısıtlaması gece yarısı sona erdi. Bursa'da kısıtlamanın bitmesine dakikalar kala dışarı çıkan vatandaşlara ceza yağdı. Yasağın bitmesine yarım saat kala cezaevinden izinli çıkan 3 kişi ve farklı 1 kişiye polis ekipleri tarafından 12 bin 600 lira ceza kesildi. Ceza yazılan Cemil G., "Geceleri dışarı çıkmaktan keyif alıyorum" dedi.
BURSA , 27 Mayıs 2020 Çarşamba, 00:20
Bursa'da yasağın bitmesine yarım saat kala büyük şok!

Olay, sokak kısıtlamasına yarım saat kala Osmangazi İlçesi Altıparmak Caddesinde meydana geldi.

İddiaya göre cezaevinden izinli olarak 3 arkadaş ve bir kişi araçlarıyla Altıparmak Caddesinde ilerlerken polis ekipleri tarafından durduruldu. Sokağa çıkma izni olmayan 3 arkadaşa toplamda 9 bin 450 lira kesilirken, araç çekici ile otoparka çekildi.

Polis ekiplerinin neden sokağa çıktınız sorusu üzerine, 'Abi cezaevinden dört günlük izine çıktık. Keşke çıkmaz olaydık. Çok pişmanız'' şeklinde cevap verdiler.

SİGORTASIZ ARAÇLA KISITLAMAYI İHLAL ETTİ

Polis ekipleri, merkez Osmangazi ilçesi İnönü Caddesi üzerinde 01 BUA 80 plakalı aracı durdurdu. Ekipler, sürücü Lokman E. ve yanında bulunan Naim T.'nin izin belgesi ve otomobilin de sigortasının olmadığını tespit etti. İhlalde bulunan iki kişiye Umum Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesini ihlal ettikleri gerekçesiyle 3 bin 150'şer TL idari para cezası yazdı. Otomobil ise çekici yardımıyla yediemin otoparkına çekildi.

'GECELERİ SOKAĞA ÇIKMAKTAN KEYİF ALIYORUM'

Sokağa çıkma kısıtlamasının bitmesine yarım saat kala ekipler, İnönü Caddesi üzerinde Rıfat Ü. idaresindeki 16 SDJ 36 plakalı otomobili durdurdu. Sürücü Rıfat Ü. ile birlikte otomobilde bulunan Hüseyin E., Ferdi E. ve Cemil G.'nin izin belgeleri olmadığı tespit edildi. Kimlik kontrolü yapıldığı sırada cezanın eve gönderileceğini öğrenen Rıfat Ü. "Yapmayın, evdekiler görür ve eşim de beni boşar" dedi. Cemil G. ise "Geceleri sokağa çıkmaktan keyif alıyorum" diye konuştu. 4 arkadaşa, kısıtlamayı ihlal ettikleri gerekçesiyle 3 bin 150'şer lira ceza kesildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR