Bursa'da yasak öncesi pazar ve kasaplarda yoğunluk
Bursa'da vatandaşlar, hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağı öncesi, alışveriş için semt pazarları ve et ürünleri satan iş yerlerine akın etti. Kasap dükkanı önünde uzun kuyruklar oluşurken, pazarlarda sosyal mesafeye uyulmadığı görüldü. Polis ve zabıta ekipleri, alışveriş yapan vatandaşlara sık sık sosyal mesafe uyarısında bulundu.
BURSA , 08 Mayıs 2020 Cuma, 15:22
Bursa'da yasak öncesi pazar ve kasaplarda yoğunluk

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge kapsamında hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı öncesi Bursalılar alışveriş yapmak için pazar, kasap ve marketlere akın etti.

Yasak öncesi et almak için kasap önüne gelen vatandaşlar, yoğunluk oluşturunca uzun kuyruklar oluştu.SOSYAL MESAFEYE UYULMADI

Polis ekiplerinin tüm uyarıların rağmen vatandaşların temel ihtiyaçlarını almak için geldikleri pazarlarda sosyal mesafeye uymadığı görüldü. Kasap önünde de yoğunluk oluşturan vatandaşlar saatlerce sıra bekledi.

İnegöl'de yoğunluğun azaltılması için 2 farklı yerde pazar açıldı. Vatandaşlar pazar alanlarına giderek alışverişlerini yaptı.

Gelenler pazar girişinde kurulan dezenfekte tünelinden geçtikten sonra pazar alanına alınırken, zabıta ekipleri maskesi olmayan vatandaşlara maske verdi. Zaman zaman yoğunluğun yaşandığı pazar alanlarında görevliler vatandaşları sosyal mesafe konusunda uyardı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR