Bursa'da yeni açılan hastanede şaşkına çeviren olay
Bursa’da geçtiğimiz gün yağan sağanak yağış sebebiyle Karacabey Devlet Hastanesi’ni su bastı.
BURSA , 12 Mayıs 2015 Salı, 11:24
Bursa'da yeni açılan hastanede şaşkına çeviren olay
Giderlerin taşımadığı yağmur suları, pis bir kokuyla birlikte hastanenin zemin katını vururken, yağmur suyu temizlik elemanlarının yardımı ve vidanjörlerle boşaltılabildi. 

Bursa’nın Karacabey ilçesinde yeni yapılan hastaneyi yağmur suları bastı. Su giderlerinin yağmur sularını kaldırmaması sebebiyle yaşanan taşkında, hastanenin zemin katı göle döndü. Pis bir kokuyla birlikte hastanenin zemin katını vururken, yağmur suyu temizlik elemanlarının yardımı ve vidanjörlerle boşaltılabildi.

Fizik tedavi, eczane, arşiv, mescit, laboratuar, röntgen, tomografi ve morgun olduğu katın etkilendiği su baskını sonrası hastane pis bir kokuya bürünürken, temizlik çalışanlarının yoğun çalışmaları sonrası sular dışarıya çıkarıldı.

Yaşanan su baskını sonrası tepkilerini dile getiren hastalar, “Yeni hastane yaptılar ama gördük ki daha açılışı yapılmadan hastane sular altında kaldı. Hastane yeni ama içi eski. Bina büyük ama personel sayısı yetersiz. Temizlik deseniz yetersiz. Asansör yapmışlar ama çalışmıyor. Tuvaletler leş gibi kokuyor. İlgisizlik diz boyu. Anlayacağınız Karacabey, her alanda olduğu gibi sağlık alanında da sınıfta kalmış oldu” şeklinde konuştular.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR