Bursa dahil 81 ilde uygulanan yasak sona erdi!
Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın ikinci oturumu AYT ile üçüncü ve son oturumu YDT dolayısıyla uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi.
BURSA , 28 Haziran 2020 Pazar, 18:27
Bursa dahil 81 ilde uygulanan yasak sona erdi!

YKS sınav maratonu nedeniyle 81 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulandı. YKS'nin ikinci oturumu bugün saat 10.15'te başlayıp 13.15'de tamamlandı ve üçüncü oturumu saat 15.45'te başlayıp 17.45'de bitti. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi ve sonrasında oluşabilecek yoğunluğu ve bulaşma riskini azaltmak, sınavın sorunsuz bir şekilde yapılmasını temin etmek amacıyla bugün 09.30 ile 18.30 saatleri arasında 81 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulandı.

Sınav nedeniyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması ise Bursa dahil 81 ilde 18.30 itibariyle sona erdi.

YERLİ VE YABANCI TURİSTLER MUAF YASAKTAN MUAF OLACAK

İçişleri Bakanlığı, yerli ve yabancı turistlerin sokağa çıkma yasağından muaf olacağını açıklamıştı.

Bakanlığın açıklaması şu şekildeydi:

Ayrıca Bakanlığımız valiliklere gönderdiği ek istisna yazısı ile daha önceden yapılmış rezervasyonların ve bundan sonra yapılacak tur satışlarının olumsuz etkilenmemesi adına halihazırda konaklayan ya da konaklama ve tur rezervasyonları yaptırmış olan yerli ve yabancı turistlerin;

a) Rezervasyon yaptırdıkları konaklama tesisine ulaşımları (Gerek havaalanı, otogar, gar, liman gibi toplu ulaşım araçlarının varış noktaları ile konaklama tesisleri arasındaki transferleri gerekse özel araçlarla gerçekleştirecekleri şehirlerarası yolculuklar),

b) Plajlardan yararlanmaları (konakladıkları tesise ait plaj bulunmaması halinde halk plajları dahil),

c) Müze ve ören yerleri ile tarihi/kültürel/dini anıtları/ibadethaneleri/türbeleri ziyaretleri, bu hizmetleri sunacak işletme veya yerlerde çalışanları kısıtlamadan muaf tutulacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR