Bursa'daki korkunç cinayette şoke eden gelişme
Bursa'da bir kişi, oğlunu öldürdüğü iddia edilen sanıktan şikayetçi olmadı.
BURSA , 12 Mayıs 2017 Cuma, 09:12
Bursa'daki korkunç cinayette şoke eden gelişme

Geçtiğimiz aralık ayında Karapınar Mahallesi'nde meydana gelen olayda, Serhat S. (20) ile Orhan T. kavga etti. Kavganın ardından Orhan T. ile babası Veysi T., Serhat S.'nin evine gitti. Burada tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle Serhat S., Orhan T.'nin silahla ölümüne, babası Veysi T.'nin yaralanmasına sebep oldu. Şüpheli, olayın ardından tutuklandı.

Serhat S. hakkında Bursa 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'kasten adam öldürmek' suçundan müebbet hapis talebiyle dava açıldı. İlk kez hakim karşısına çıkan sanık, "Berber dükkanında oturuyordum. Barış T. bu sıra içeriye girip bana tekme attı. Sonra aramızda tartışma çıkınca ustura çekti. Oradakiler bizi ayırdı. Bir gün sonra Orhan T. ile Barış T. kahveye yanıma geldiler. Olayı tatlıya bağlamak için konuşmaya başladık. Tarlanın bulunduğu alana geldiğimizde ikisi bana saldırıp, ayağımdan bıçakladılar. Ben de ellerindeki bıçağı alıp, rastgele salladım ve oradan kaçtım. Daha sonra amcam ve kardeşimle hastaneye gittik. Orada ayağıma cam battığını söyledim. Hastane dönüşünde evimin önünde 4 kişi bekliyordu. Bize doğru saldırmaya kalkınca üzerimdeki silahı 3 el havaya ateş ettim. Ardından 2 el yere ateş edince Orhan 'ay bacağım' dedi. Bunun üzerine kaçtım ve silahı dereye attım" dedi.

Ölen Orhan'ın babası Veysi T. ise, "Ben olayı daha sonra öğrendim ve çocukları barıştırmak için sanığın evine gittim. Kapıyı annesi açtı. Annesi bize sanığın telefon numarasını verecekti, bu yüzden beklemeye başladık. O sırada bir araç geldi. İçerisinde 5 kişi vardı. Araçtakiler önce bizi gözledi, ardından havaya ateş açtılar. Daha sonra Mustafa S. bize, 'gidin' dedi. İkinci ikazında daha araca gidemeden sanık direk bana ateş etmeye başladı. Ayağımdan yaralandım. O sırada Orhan yere düştü. Kalkmak isterken tekrar ateş etti. Ardından sanık kaçtı. Şikayetçi değilim" diye konuştu,

Diğer müşteki Barış T. ise, sanıktan şikayetçi olduğunu söyledi.

Mahkeme heyeti, şahitlerin dinlenmesine ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar verip, duruşmayı temmuz ayına erteledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR