Bursa'daki korkunç yangında bebeğini 2. kattan attı
Bursa'da, bir evde çıkan yangında can pazarı yaşandı. Alevlerin arasında mahsur kalan anne, bebeğini ikinci kattan komşusunun kucağına atarak kurtardı. Bebeğinin ardından kendisi de atlayan annenin ayağı kırıldı. Alt kattaki 85 yaşındaki babasını kurtaran adam ise, dumandan zehirlenerek yoğun bakıma kaldırıldı.
BURSA , 17 Şubat 2014 Pazartesi, 14:50
Bursa'daki korkunç yangında bebeğini 2. kattan attı

Edinilen bilgiye göre, Hacıvat Mahallesi A 153. Sokak'ta Akçil ailesine ait iki katlı evde yangın çıktı. Üst katta bacadan sıçrayan kıvılcımın sebep olduğu yangın kısa sürede büyüdü. Binayı alevler sararken, Mehmet Akçil (85), Süleyman Akçil (48) ve eşi Semra Akçil (40) ile 6 aylık bebekleri Ayşegül yanan evde mahsur kaldı.

Alevleri gören karşı komşu Fikret Yoldaş, hortumla yangına müdahale etmeye çalıştı. Bu sırada anne Semra Akçil, kucağında bebeğiyle cama çıkıp, "Önce çocuğumu kurtarın" diye yardım istedi. Anne, ikinci kattan, bebeği aşağıda bekleyen komşusu Yoldaş'a attı. Yoldaş, bebeği havada tutmayı başarırken, ardından fedakar anne de kendini aşağı bıraktı. Ancak Semra Akçil'in ayağı kırıldı.

Bu arada, Süleyman Akçil de, alt katta mahsur kalan yaşlı babası Mehmet Akçil'i kurtarıp dışarı çıkardı. Ayşegül bebek sağlıklı bir şekilde yangından kurtarılırken, ayağı kırılan annesi ile dumandan zehirlenen babası Şevket Yılmaz Hastanesi'ne kaldırıldı. Durumu ağır olan Süleyman Akçil yoğun bakıma kaldırıldı. Dede Mehmet Akçil ise Muradiye Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Can pazarı yaşanan yangın itfaiyenin müdahalesiyle söndürülürken, üst kat kullanılamaz hale geldi. Yangınla alakalı tahkikat devam ediyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR