Bursa'daki orman yangının sırrını kameralar çözecek!
Bursa’da, hafta sonu 50 hektarlık alanı kül eden orman yangının Göynüklü-Kocaçam mevkiinden başladığı belirlenirken, polis bölgedeki bütün güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Öte yandan yangında birçok yabani hayvanın telef olduğu ortaya çıktı.
BURSA , 31 Ağustos 2015 Pazartesi, 12:45
Bursa'daki orman yangının sırrını kameralar çözecek!
Mudanya'nın Göynüklü Mahallesi’nden başladığı tespit edilen ve ancak 14 saatte kontrol altına alınabilen orman yangınının çıkış yerinin Göynüklü-Kocaçam mevkii olduğu belirlendi. 50 hektarlık ormanın kül olmasına sebep olan yangında birçok hayvanın telef olduğu görüldü. Soğutma çalışmalarının devam ettiği yangın sahasında telef olan hayvanların görüntüsü yürek burktu.

Göynüklü Muhtarı Turgay Demirci, yangının Kocaçam mevkiinden başladığını belirterek, “Yangının başlangıç noktası Göynüklü-Kocaçam mevkii olarak belirlendi. Yangın burada başlayarak rüzgarın tesiriyle Nilüfer, Aksungur ve Çağrışan köylerine sıçradı. Yangının çıkış saatini 16.30 olarak düşünüyoruz. Ekipler zamanında müdahale etti, ancak rüzgarın tesiriyle alevler hızla yayıldığı için yangın güçlükle kontrol altına alınabildi. Köyümüzde yangının ilk çıkış anını görenler var. Emniyet güçlerimiz yangının çıktığı bu bölgede bütün güvenlik kameralarını inceliyor" dedi. 

Orman ekiplerinin soğutma çalışmalarının sürdüğünü anlatan Demirci, "Yapılan tespitlere göre yangın Kocaçam mevkiinde başladı. Bizim bu bölgenin manzarası ve havası çok güzel olduğu için piknikçiler çok geliyor. Yangına piknikçilerin sebep olduğunu tahmin ediyoruz. Bunun üzerinde araştırmalar devam ediyor“ diye konuştu. 
Yangının çıkış sebebi hakkındaki soruşturma devam ediyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR