Bursa'daki Renault fabrikası bir kez daha üretimi durduracak!
Bursa'da üretim yapan otomotiv devi Oyak Renault'da 20-25 Eylül arası bazı bölümlerde üretime ara vereceği bildirildi. Fabrika geçtiğimiz hafta 13-17 Eylül tarihlerinde de ara vermişti.
BURSA , 18 Eylül 2021 Cumartesi, 14:55
Bursa'daki Renault fabrikası bir kez daha üretimi durduracak!

bursamuhalif'e konuşan bir Renault işçisi, geçen hafta da fabrikada üretimin durduğunu belirterek "Üretim durmalar insanlar içinde farklı şekilde konuşulmaya başlandı. Bir önceki duruşta sebep açıklanmamıştı. İnsanlar sözleşme öncesi bilerek mi yapıyorlar, üretim iki vardiyaya düşecek gibi konuşmaya başladı. Bu sefer duruşun gerekçesini yazdılar. Fakat kafalarda hep soru işareti var. Sendikacılar da bu konu hakkında bir açıklama yapmıyor. Bir yandan üretim duruyor diğer yanda da sözleşmeli işçi alımı oluyor. Birbiriyle çelişen iki durum var ortada" diyerek yaşanan duruma tepki gösterdi.

Renault'tan açıklama

Renault fabrikası tarafından üretimin durdurulmasına yönelik yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Dünya otomotiv sektörünü etkileyen elektronik bileşenlerinin tedarik sorunu nedeniyle üretim planlamamızda değişiklikler yapmak zorunda kalıyoruz.

Araç fabrika direktörlüğü departmanlarında ve ilgili yan birimlerde; 20-25 Eylül tarihlerinde üretim yapılmayacak.

Mekanik fabrika direktörlüğü departmanları ve yan birimlerde; MM11 ve MM85 motor montaj hatlarında 20-24 Eylül, vites kutusu montaj hattında 22-24 Eylül, şasi montaj hattında araç fabrika direktörlüğü çalışmasına paralel olarak 20-25 Eylül tarihlerinde üretim yapılmayacak.

Dökümhane departmanında 20-24 Eylül tarihlerinde üretim yapılmayacak.

Mekanik fabrikası işleme ve kaynak hatlarının duruş ve kalkış programları ile ilgili bilgilendirmeler amirlerince çalışanlara yapılacaktır.

İmalat hatlarının duruş ve devreye alma çalışmalarında olabilecek değişiklikler, imalat birimleri tarafından planlanacak ve ekipler amirleri tarafından bilgilendirileceklerdir."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR