Bursa'dan Bosna'daki gazilere ve engellilere destek
Makedonya Arnavutluk Kosova Göçmenleri Derneği (MAKDER) ile Namık Kemal Spor Kulübü'nün ortak organizasyonuyla Bosna Hersek'teki gaziler ile ihtiyaç sahibi engellilere 20 adet engelli sandalye yardımı yapıldı.
BURSA , 12 Ekim 2019 Cumartesi, 10:50
Bursa'dan Bosna'daki gazilere ve engellilere destek

Makedonya Arnavutluk Kosova Göçmenleri Derneği (MAK-DER) ile Namık Kemal Spor Kulübü, Türkiye-Bosna Yardımlaşma Derneği'nin (TÜBOYDER) koordinasyonunda Bosna Hersek'in başkenti Saray Bosna'da yaşayan savaş gazisi ile ihtiyaç sahibi engelliler için "engelli sandalyesi" kampanyası düzenledi. Kampanya sonucu hayırseverlerin desteğiyle alınan 20 adet engelli sandalyesi, Saray Bosna'da gaziler ile ihtiyaç sahibi Bosnalı engellilere teslim edildi. MAK-DER Başkanı Taner Ödemiş, böylesine anlamlı ve özel bir organizasyonun içinde yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

ATA TOPRAKLARI

Balkan coğrafyasının "ata toprakları" olduğunu, bölgede yaşayan tüm kesimlere destek olmayı görev bildiklerini ifade eden MAK-DER İkinci Başkanı Enver Kosova de , "Bölgeye desteklerimiz sürecek" dedi. Namık Kemal Spor Kulübü Başkanı Sedat Yedikardeş ise engelli sandalyeleri dağıtırken yaşadıkları duygunun tarifsiz olduğunu ifade etti. Saray Bosna'da kendilerini evlerinde gibi hissettiklerini vurgulayan Yedikardeş, "Yaşanan duygu yoğunluğunu anlatabilmemiz mümkün değil. Yardım kampanyamıza destek veren herkese teşekkür ediyorum. Bölgeye desteklerimiz sürecek" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR