Bursa'dan deprem bölgesine giden ekipler döndü
Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından bölgeye giden Bursa AFAD, Nilüfer Arama Kurtarma (NAK), AKUT Bursa Ekibi ve bir çok STK çalışmaların tamamlanmasının ardından Bursa'ya dönüş yaptı.
BURSA , 27 Ocak 2020 Pazartesi, 17:16
Bursa'dan deprem bölgesine giden ekipler döndü

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen depremde 41 kişi hayatını kaybederken 45 kişi de enkaz altından yaralı olarak çıkarıldı.

6.8 büyüklüğündeki depremin ardından bölgeye giden Bursa AFAD, Nilüfer Arama Kurtarma (NAK), AKUT Bursa Ekibi ve bir çok STK ekibi çalışmalara katıldı.

Elazığ'da meydana gelen deprem sonrası bölgedeki arama kurtarma çalışmalarını tamamlayan ekipler Bursa'ya dönüş yaptı.

Sahada 126, deprem koordinasyonunda 40 gönüllüden oluşan AKUT ekibi ve 4 arama köpeği ile gerçekleştirilen arama kurtarma çalışmalarında 3 kazazede canlı kurtarılırken, 8 kişinin ise cansız bedenlerine ulaştı.

ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

Elazığ'da çöken Dilek Apartmanında kurtarma çalışmaları son bir kişinin cansız bedeni çıkarılmasıyla tamamlandı.

Geçtiğimiz Cuma akşamı 6.8 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrası Elazığ'da bazı bölgelerde yıkım yaşanmıştı. Yaşanan yıkım sonrası bölgeye çok sayıda gönderilen ekipler, 24 saat aralıksız çalışma yaptı. Son olarak merkeze bağlı Sürsürü Mahallesi Halaylı sokakta bulunan 4 katlı Dilek Apartmanının enkaz alanında da çalışma son bir kişinin cansız bedenine ulaşılmasıyla kurtarma çalışmaları tamamlandı.

Çalışmanın tamamlanmasıyla bir araya toplanan arama kurtarma ekipleri hayatını kaybedenler için dua etti. Son kişinin cansız bedeni çıkarılmasıyla 4'ü Malatya'da, 37 si Elazığ'da olmak üzere toplam 41 kişi hayatını kaybetti.

Öte yandan, enkaz kaldırma çalışması yapılacak olan bölgede ekiplerin her ihtimale karşı son kontrolleri yapacakları belirtildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR