Bursa'dan Jamaika'ya eğitim köprüsü
Bursa'da temaslarda bulunan Jamaika Eğitim Bakan Yardımcısı Franklin Johnson, Bursa İl Milli eğitim Müdürü Atilla Gülsar'ı ziyaret etti.
BURSA , 26 Temmuz 2012 Perşembe, 14:17
Bursa'dan Jamaika'ya eğitim köprüsü

Üç günlük Bursa gezi programı kapsamında Bursa Valisi ve eğitimi destekleyen iş adamlarıyla bir araya gelen Jamaika Bakan Yardımcısı Franklin Johnson, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar'ı makamında ziyaret etti. Gülsar, konuk Jamaikalı bakan yardımcısına çini hediye etti. Bursa eğitimi hakkında bilgi veren Gülsar, "Dünya küçülüyor. Eğitim alanında ülkeler arasında işbirliği yapılması kaçınılmaz bir sonuç olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye son 10 yılda eğitim alanında yapmış olduğu yatırımlarla büyük bir değişim yaşamaktadır. Özellikle eğitime gönül veren iş adamlarının destekleriyle birçok okul açıldı. Bunun da eğitime olan desteği büyüktür. Jamaika bu modeli uygulayarak okula olan ihtiyacını giderebilir" dedi.

Jamaika Eğitim Bakan Yardımcısı Franklin Johnson ise Jamaika'daki eğitim öğretim çalışmaları hakkında bilgi verdi. Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan görüş alışverişinden dolayı memnuniyetini dile getiren Johnson, "Türkiye bizim için çok önemli bir ülke. Türkiye'de eğitim konusunda yapılan çalışmalar bize ışık tutacaktır" dedi.


Johnson, Bursalı eğitimcileri ülkesi Jamaika'ya davet etti.

 

 


 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR