Bursa'dan kurgu dünyasına genç yetenek!
Mimari restorasyon ve sosyoloji alanında eğitim alan ve Bursa'da yaşamını sürdüren genç yazar Zeynep Çelik, yazın dünyasına ilk kitabı 'Yaşamadığım Bir Gün'le merhaba dedi. Tiyatro eğitimi de alan Çelik, düzeltmenlik yaptığı Dağhan Külegeç Yayınları'ndan çıkarttığı ilk romanında kurgu gücüyle dikkat çekiyor.
BURSA , 13 Kasım 2020 Cuma, 09:16
Bursa'dan kurgu dünyasına genç yetenek!

1988'de Eskişehir'de doğan ve yaşamını Bursa'da sürdüren mimari restorasyon ve sosyoloji alanında eğitim alan genç yazar Zeynep Çelik; yazın dünyasına ilk kitabı 'Yaşamadığım Bir Gün'le giriş yaptı.

Tiyatro eğitimi de alan ve aynı zamanda Sönmez Medya'da bursahakimiyet.com.tr'nin internet editörü olan Çelik, aynı zamanda düzeltmenlik yaptığı Dağhan Külegeç Yayınları'ndan çıkardığı ilk romanında kurgu gücüyle dikkat çekiyor.

Distopya, Apartman, Zamansız, Ava, Edebiyatist dergilerinde öyküleri yayınlanan yazar, Hakan Akdoğan yürütücülüğündeki Yazarlık Atölyesi'nde aldığı eğitimin ardından çıkardığı ilk romanda, günümüz insanının karmaşasını ve aidiyet sorgusunu güçlü bir dille okuyucuya aktarıyor.

DESTEKÇİLERİME TEŞEKKÜR EDİYORUM

İlk romanıyla oldukça heyecanlı olduğunu söyleyen genç yazar Zeynep Çelik, "Roman ve içindeki kahramanları bir yıl gibi bir sürede hazırladım. Dil akışı ve anlatım hikayesine önem vermeye çalıştım. Beni destekleyen tüm dostlarıma teşekkür ederim" dedi. Romanda yöneticiliği bırakarak mezar kazıcılığına başlayan başkahraman Tuna'nın gerçekle yüzleşme çabası birçok metaforla anlatılıyor. Hem başlangıç hem sonu temsil eden toprak, yaşamdaki karmaşanın karşısına konulan ölüm sadeliği, kahramanlara çocukluktan miras izler. Son dönemin başarılı romanları arasına girmeye aday olan 'Yaşamadığım Bir Gün' güçlü mesajlarıyla okuyucuya başarılı bir kurgu vaat ediyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR