Bursa'dan Van’a uzanan kardeş eli
Bursa’daki bir lisenin öğrencileri Van’ın Başkale ilçesinde kardeş okul ilan ettikleri ilkokulun öğrencilerine kargoyla kışlık kıyafet ve kırtasiye malzemesi gönderdi.
BURSA , 08 Aralık 2016 Perşembe, 19:18
Bursa'dan Van’a uzanan kardeş eli
Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halkla İlişkiler Öğretmeni Ayşenur Aksu ve proje koordinatörleri Buse Sönmez, Mine Çur, Vildan Zengin, Eda Turhan önderliğinde gerçekleşen kardeş okul projesi tamamlandı. Van’ın Başkale ilçesindeki Ömerdağı İlkokuluna yapılan yardımlar kışlık kıyafet ve kırtasiye malzemelerini içeriyor. Toplam 70 öğrenciyi kapsayan proje iki haftalık kampanya süreci sonrasında YTMAL öğretmenleri öğrencileri ve sponsorlar eşliğinde gerekli yardım malzemeleri toplandı.

Köy okulları yardım platformu üzerinden ihtiyaç talebinde bulunan okullara ulaşan proje ekibi, öncelikli olarak bulundukları coğrafyanın etkisi ile kışlık mont ve ayakkabı temin etti. Bunun yanında defter, kalem, hikaye kitabı gibi kırtasiye malzemelerine de yer verildi. Toplanan kıyafetler ve kırtasiye malzemeleri öğrenciler tarafından kutulanıp kargoyla Van’daki minik öğrencilere gönderildi.

Toplumsal duyarlılık bilincini öğrencilerine aşılamak isteyen YTMAL müdürü Mehmet Akif Bingöl, "Bu tarz projelerin hem okulumuzda hem de toplumsal hayatın içerisinde yaygınlaşması gerektiği kanaatindeyim. Bu projeye destek veren başta proje koordinatörleri olmak üzere herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR