Bursa'dan yola çıkan TIR sürücüsü feci kazada can verdi
Bursa'dan yüklediği iplikleri İstanbul'a götüren 16-ZB-202 plakalı TIR'ın şoförü Mehmet Kılınç (45) direksiyon başında kalp krizi geçirdi. Kontrolden çıkan araç Yalova'nın Tonami üst geçidinde çelik bariyerlere çarparak takla attı. Kazada araç şoförü kurtarılma çalışmaları esnasında hayatını kaybetti.
BURSA , 25 Mayıs 2017 Perşembe, 06:58
Bursa'dan yola çıkan TIR sürücüsü feci kazada can verdi

Yalova akşam saatlerinde korkunç bir kazaya sahne oldu. Edinilen bilgiye göre Bursa'dan yüklediği ipliklerle İstanbul'a hareket eden 16-ZB-202 plakalı TIR'ın şoförü Yalova'nın Tonami Kavşağında bulunan üst geçitte kalp krizi geçirdi. Bir anda kontrolden çıkan TIR hızla çelik bariyerlere çarptı ve takla attı. Üst geçidin iki şeridi arasında ki yaklaşık 20 metrelik boşlukta asılı kalan aracın şoförü Mehmet Kılınç ise hurdaya dönen araçta sıkıştı.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri halen sağ olan şoföre telkinlerde bulundu. Bir itfaiye eri dakikalarca şoförle konuşarak, "Biz seni kurtarmak için buradayız. Seni seviyoruz. Benimle kal" diye dil döktü. Yaklaşık 1.5 saat süren kurtarma çalışmasında 3 vincin çektiği araç güçlükle bariyerlerden ayrılırken, araç şoförü ise daha fazla dayanamayarak hayatını kaybetti.

Araçtan çıkartılarak sedye konarak ambulansa bindirilen şahıs Yalova Devlet Hastanesi morguna sevk edildi.

Tonami üst geçidi yaklaşık 3 saat boyunca trafiğe kapanırken trafik alt taraftan verildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR