Bursa darbe girişimine karşı ayakta!
İstanbul ve Ankara'da yaşanan gelişmelerin ardından Bursa'da vatandaşlar darbe girişimine tepki göstermek için sokaklara döküldü. Hava Okul Komutanlığı önüne toplanan binlerce vatandaş nizamiye kapısından içeriye girmek istedi. 
BURSA , 16 Temmuz 2016 Cumartesi, 05:59
Bursa darbe girişimine karşı ayakta!
İtfaiye arabası ile kapatılan nizamiye kapısına hücum eden vatandaşlara polis engel oldu. İstiklal Marşı okuyup tekbir getiren vatandaşlar "Darbeye bir başbakan kurban verdik, bir daha vermeyiz" şeklinde pankartlar açtı.

Okul Komutanlığı içerisinden megafonla konuşan bir askeri personel de kalabalığa seslenerek, "Biz de sizinle gurur duyuyoruz. Lütfen evinize gidin rahat uyuyun" diye seslendi. Bunun üzerine kalabalıkta siz gidip uyumadan biz uyumayız halk nöbeti devraldı. Siz gidin uyuyun şeklinde karşılık verdi.

Darbe girişimine tepki göstermek için araçlarıyla Şehreküstü Meydanında saatlerce bekleyen vatandaşlar araçlarını yol üzerine park edip Ak Parti İl Başkanlığı istikametine Haşimişcan caddesini araç trafiğine kapadı. Emniyet Müdürlüğü önüne TOMA aracı ve silahlı çevik kuvvet ekipleri sevk edildi.

Vatandaşlar demokrasiye sahip çıkmak için ellerinde Türk bayraklarıyla sabahın ilk ışıklarına kadar nöbet bekledi. Şehreküstü Meydanı'na güvenlik için gelen polis ekipleri vatandaşlar tarafından alkışlanarak karşılandı. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR