Bursa-Frankfurt hava köprüsü kuruluyor
Almanya'nın Hessen Eyaleti Ekonomi, Ulaşım, Kentsel ve Bölgesel Kalkınma Bakanı Florian Rentsch, ''Dostluğa dayalı ekonomik ilişkilerimizin gelişmesi için doğrudan Bursa-Frankfurt arası hava ulaşımını sağlamak çok önemli'' dedi.
BURSA , 06 Haziran 2012 Çarşamba, 17:07
Bursa-Frankfurt hava köprüsü kuruluyor
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nda (BTSO) düzenlenen ''Bursa-Hessen Ekonomi Günü'' programında konuşan Rentsch, Bursa ile Hessen'in ekonomik işbirliğini geliştirilmesinin önemine işaret etti. Bunun için Bursa-Frankfurt arasındaki ulaşımın önemine vurgu yapan konuk bakan, ''Türk dış ekonomisi son yıllarda çok büyük gelişmeler gösterdi. Biz de bu gelişmeleri dikkat ve takdirle izliyoruz. Hessen ve Bursa birbirine çok benzeyen iki önemli merkez. Dostluğa dayalı ekonomik ilişkilerimizin gelişmesi için doğrudan Bursa-Frankfurt arası hava ulaşımını sağlamak çok önemli. Bu konuyu başbakanımızla görüşüyoruz. İş dünyası da bu konudaki ihtiyacın altını çizmeli'' şeklinde konuştu.

Bursa Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta ve BTSO Meclis Başkanı İlhan Parseker'in de katıldığı program, açılış konuşmalarının ardından sunumlar ve iki ülke iş adamlarının ikili görüşmeleriyle devam etti.

Öte yandan, konuk bakana Bursa gezisinde Alman bazı iş adamları ve milletvekilleri eşlik ediyor.


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR