Bursa Gürsu Belediye Başkanı Işık: "Engelleri birlikte aşmak için biz hep onlarlayız"
3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, Gürsu'da yaşayan engelli vatandaşları ziyaret etti.
BURSA , 04 Aralık 2020 Cuma, 16:20
Bursa Gürsu Belediye Başkanı Işık: "Engelleri birlikte aşmak için biz hep onlarlayız"

Engelli sandalyesine ihtiyacı olan vatandaşlara sandalyelerini teslim eden Başkan Işık, çeşitli hediyeler de takdim ettiği engelli çocuk ve yetişkinlerin isteklerini dinledi.

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, "3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde değil sadece, tüm hizmetlerimizi, onların yaşamlarındaki engelleri ortadan kaldırmak hassasiyetiyle gerçekleştiriyoruz. Gürsumuz'un engelsiz bir kent olması için; kılavuzlu taşlar, asansörler, engelli aracı şarj istasyonları, engelsiz yaşam parkı, kaldırım ve yol çalışmaları, engelli araç yardımlarımızın yanında hayata geçirdiğimiz projelerle, eğitimlerle, beceri kurslarıyla, gelişim seminerleriyle, geziler ve etkinliklerle de gerek ekonomik gerek sosyal anlamda engelli kardeşlerimizin yanında oluyoruz" dedi.

​Gürsu Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü yetkilileri ve Ak Parti İlçe Teşkilatıyla birlikte yapılan ziyaretlerde engelli vatandaşların yaşam koşullarını daha iyileştirmek amacıyla kendilerinin ve ailelerinin talepleri dinlendi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR