Bursa için 'sarı' uyarı: Gece saatlerine kadar sürecek...
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Bursa için 'sarı' uyarı yapıldı. Uyarıda, öğle saatlerinden itibaren etkili olacak kuvvetli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlara karşı tedbirli olunması gerektiği belirtildi.
BURSA , 28 Mayıs 2021 Cuma, 12:24
Bursa için 'sarı' uyarı: Gece saatlerine kadar sürecek...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından kuvvetli sağanak yağış beklentisi nedeniyle Bursa için sarı uyarı yapıldı.

Yapılan açıklamada, "Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde rüzgar, hortum oluşma riskli gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekmektedir." ifadelerine yer verildi.

VALİLİKTEN DE UYARI GELDİ

Bursa Valiliği tarafından yapılan uyarıda da şu ifadelere yer verildi:

"Eskişehir Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezince yapılan son değerlendirmelere göre; bugün akşam saatlerinden itibaren ilimiz merkez ve doğu ilçelerinde (Gürsu, Kestel, İnegöl, Yenişehir, Orhangazi, Gemlik ve İznik) görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yer yer kısa süreli kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde rüzgâr, hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Geçerlilik periyodu: 28.05.2021 17:00 - 28.05.2021 23:59

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR