Bursa İnegöl Belediye Başkanı Taban'dan Öğretmenler Günü kutlama mesajı
Bursa İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili bir kutlama mesajı yayınladı. Taban, mesajında öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yaptı.
BURSA , 23 Kasım 2020 Pazartesi, 16:34
Bursa İnegöl Belediye Başkanı Taban'dan Öğretmenler Günü kutlama mesajı

Alper Taban, açıklamasında; "Öğretmenlerimiz, çocuk ve gençlerimizin geleceğe hazırlanmasında üstlendikleri sorumluluklarla yarınlarımızı inşa etmektedir. Geleceğin huzurlu, güvenli ve büyük Türkiye'sinin inşasında rol alacak evlatlarımız öğretmenlerimizin ellerinde şekillenmektedir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk "Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir" diyerek toplumun imarında öğretmenlerimizin önemini belirtmiştir" dedi.

Başkan Taban açıklamasının devamında; Kıymetli öğretmenlerimiz özellikle koronavirüs salgınının tüm dünyayı etkisi altına aldığı bu süreçte geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitim ve öğretimden geri kalmamaları için öğretmenlerimiz her zamankinden daha fazla çalışıyorlar. Emeklerinizin karşılığını ödememiz mümkün değil. Bu süreçte öğretmenlik mesleğinin kutsiyetini ve siz değerli öğretmenlerimizin önemini bir kez daha anlamış olduk. Vermiş olduğunuz bu mücadele ve gayretleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu vesileyle başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, mesleğinin kutsiyetini yüreğinde hissederek fedakârca görev yapan öğretmenlerimizi saygı ve minnet ile anıyor, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyorum" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR